Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

06.04.2016 | | Rubriik: Uudised

Tiit Maasikmäe seati Jõgeva koguduse diakoniks
Piiskop Joel Luhamets seadis 2. aprillil Jõgeva koguduse vaimulikuks diakon Tiit Maasikmäe, kes asus ametisse koguduse hooldajaõpetaja Georg Glaase alluvuses. Pidulikul armulauaga jumalateenistusel assisteerisid piiskop Luhametsa Tartu praost Ants Tooming ja Valga praost Vallo Ehasalu, kaasa teenisid Jõgeva koguduse endine õpetaja Valdo Reimann ning õpetajad Arvo Lasting ja Aivo Prükk. Tervituskõnega astus üles Jõgeva koguduse esimene vaimulik õp Markus Haamer. Kirikuliste hulgas olid ka Jõgeva linnapea ja maavanem.
Tiit Maasikmäe (52) ordineeriti diakoniks 2015. aastal, 2012. aastal alustatud õpingud usuteaduse instituudis magistrantuuris jätkuvad. Maasikmäe töötab Tartu vanglas kaplanina.

Otepää sai juubeliks margi
Tähistamaks 80 aasta möödumist Otepääle linnaõiguste andmisest ning 900 aasta möödumist esmamainimisest Novgorodi kroonikates, peeti Otepääl 1. aprillil teemakohane konverents «Otepäälaselt otepäälasele» ning õhtul toimus pidulik vastuvõtt.
Otepää esmamainimise 900. aastapäeva auks andis Eesti Post välja Otepääle pühendatud tervikasja ja margi. Kauni kujundusega ümbriku peal on Maarja kirik, Linnamägi ja viide Otepääle kui Eesti lipu hällile. Margil (nominaalväärtus 65 senti) on linna nimega seonduv karu pea.

Misjonikonverentsil peatuti pagulasteemal
Eesti Evangeelne Allianss pidas 2. aprillil Tallinnas nelipühi kirikus aastakonverentsi ja misjonikonverentsi «Pagulane väravas», kus nenditi, et viimase aasta jooksul on pagulaste ja põgenike teema tekitanud rohkem küsimusi kui vastuseid ning see on jaganud kahte leeri kogudusi ja kogukondi.
Kuidas kristlasena teemasse suhtuda, sellest vaatekohast käsitlesid teemat praktikud Rootsist, Kanadast, Eestist ja Soomest. Siseministeeriumi esindaja vahendas, milline on tegelik olukord Eestis. Kogemusi tööst varjupaigataotlejatega jagati Vao pagulaskeskuse ja Tartu Salemi koguduse näitel.

Püha, püha, püha on vägede Issand! Kõik maailm on täis tema au! (Js 6:3)