Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

09.03.2016 | | Rubriik: Uudised

Eestikeelne kogudusetöö Helsingis
4. märtsil oli Helsingis Kallio kogudusele kuuluvas Alppila kirikus kõrgetasemeline kohtumine arutamaks eestikeelse kogudusetöö perspektiive Soomes. EELK delegatsiooni kuulusid peapiiskop Urmas Viilma, piiskop Tiit Salumäe, assessor Kadri Eliisabet Põder ja praost Leevi Reinaru. Koosolekut juhatas Helsingi piiskop Irja Askola.
Eelmine kohtumine oli 18. jaanuaril Tallinnas, kus arutati laiemalt diasporaakoguduste teenimist maailmas.
Alppila kirik on Soomes elavate eestlaste kodukirik, kus peetakse jumalateenistusi ja toimub ringitöö. 1990.–2005. aastani käisid vaimulikud eestlasi teenimas Eestist. 2005. aastast sai kogudus oma kohapeal elava vaimuliku Tuuli Raamatu, kes oli koguduse teenistuses eelmise aastani. Praegu teenib kogudust soomlanna Mira Salmelainen, kes räägib head eesti keelt.
Soomes elab ligi 70 000 eestlast ning peapiiskop kinnitab, et «eestikeelne kirikutöö Soomes on enam kui saja-aastane, kuid nii suurt vajadust kui praegu, pole varem eestikeelse töö järele olnud». Eestikeelse töö regulaarsusest võib rääkida ka Salos ja Espoos. Reedesest nõupidamisest osa võtnud pastor Raigo Liiman andis ülevaate Espoos tehtavast eestikeelsest tööst ja nimetas, et aprilli alguses saab koguduses leeriõnnistuse 15 eestlast.

Kogukonnale avatud
Võib öelda, et Nõo kogudus muutub üha enam kogukonnakeskseks. Kui läinud reedel korraldati koos külla tulnud Tartu Pauluse koguduse noorte ja õpetaja Kristjan Luhametsaga vallamajas paiknevas noortekeskuses noorteõhtu, kuhu oodati kõiki soovijaid, siis täna pool üks on kiriku käärkambris koguduseliikme Taime Põllu raamatutund «Piibli sõnum kirjanduses», kuhu oodatakse samuti mitte ainult koguduseliikmeid, vaid kõiki kirjasõnast huvitatuid. Kes seekord raamatutundi ei jõua, võtku see endale plaani 23. märtsil samal ajal.
Lisaks pakub kogudus võimalust osa saada kahest näitusest: kirikus saab vaadata Markus Kasemaa graafikanäitust «Figuurid» ja Viljandi fotoringi näitust «Elu nagu malemäng». Kirik on lahti kolmapäeval ja reedel kell 9.30–11.30 ning pühapäeval kell 10–12.30 või kokkuleppel mõnel muul ajal.
Koguduse õpetaja Mart Jaanson teeb tublit tööd ka külades – Lukel, Meeril ja Külaasemel –, kus toimuvad piiblitunnid.

See ei sünni väe ega võimu läbi, vaid minu Vaimu läbi, ütleb vägede Issand. (Sk 4:6)