Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

02.03.2016 | | Rubriik: Uudised

Johan_PitkaRahvamatk Jalgsemalt Peetrisse
Veebruari kolmandal pühapäeval kõnniti kümnendat korda Johan Pitka (19. veebruar 1872 – sept 1944?, fotol) mälestuseks Jalgsemalt admirali mälestuskivi juurest Peetrisse.
Matka korraldavad Kaitseliidu Järva malev, Naiskodukaitse Järva ringkond, noorkotkad, kodutütred, kohalikud omavalitsused. Osalejatel palutakse alati kaasa võtta rahvuslippe, et anda matkale rahvuslikku hõngu. Matkal korraldavad vabatahtlikud teemakohase viktoriini.
Esimene matk toimus aastal 2007 eesmärgiga meenutada Järvamaa ühte kuulsamat meest, tugevdada ühtekuuluvustunnet ning innustada sportimist. Matkal osaleb umbkaudu pool tuhat inimest.

Pidustusi mitmel päeval
Rapla vald liitis vabariigi sünnipäeva pidustustega valla 125. aastapäeva üritused ja nii said vallaelanikud nädala jooksul osaleda eriilmelistes ettevõtmistes, mille lõpetab homme raamatu «Rapla inimesed» esitlus.
Vabariigi aastapäeval järgnes Rapla kirikus  toimunud jumalateenistusele jututuba pastoraadis, kus külaliseks oli Martin Helme, kes kõneles teemal «Eesti eest peab seisma iga päev!». Rapla vald moodustati talurahvaasjade komissari otsusega 3. märtsil 1891.

Sportlik laupäev
Novembris 2004 asutati spordiklubi Presidendirada, kelle eestvõttel korraldati sel aastal 13. korda veebruari viimasel nädalavahetusel kümne kilomeetri pikkune matk Aegviidult Jänedale. Mööda neid metsaradu läbi Nelijärve on liikunud kaks presidenti, Konstantin Päts ja Arnold Rüütel, mistõttu kutsutakse seda teed presidendi matkarajaks.
Presidendimatk on muutunud aastatega piirkonna traditsiooniliseks tunnusürituseks. Lisaks suusamatkale on edaspidi plaanis korraldada ka jalgsimatku ja jalgrattasõite. Kui traditsiooniliselt läbitakse rada suuskadel, siis lumepuudusel läbitakse rada jalgsi ja see on mõni kilomeeter lühem.

Mina olen Hea Karjane. Minu lambad kuulevad minu häält ja mina tunnen neid ja nad järgnevad mulle ning ma annan neile igavese elu. (Jh 10:11a,27–28a)