Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Lühiuudised

23.02.2016 | | Rubriik: Teated, Uudised

Johannes_Paulus_IIJohannes Paulus II kõneaineks
Möödunud nädalal näitas telekanal BBC One dokumentaalfilmi kardinal Karol Wojtyła (paavstina Johannes Paulus II, pildil), ja USAs elanud poola filosoofi Anna-Teresa Tymieniecka lähedastest suhetest.
Vatikan ja mitmed asjatundjad on ümber lükanud filmi aluseks olnud erakirjade põhjal tehtud sensatsioonimaigulise järelduse, nagu oleks nendevaheline kiindumus olnud romantilist laadi.
Samuti on teatavaks saanud poolakate kavatsus tuua lavale Johannes Paulus II eluloo aineline suurejooneline muusikal «Karol». Esietendus on kavas aasta pärast Krakówis. Poola soost Johannes Paulus II oli paavst aastatel 1978–2005 ja kuulutati 2014. aastal pühakuks.

Eestpalve ateisti eest
Maailmakuulus ateismi eestvõitleja professor Ri­chard Dawkins sattus 5. veebruaril infarktiga haiglasse. Inglismaa kirik teatas Twitteri kaudu, et ta palvetab Dawkinsi ja tema lähedaste eest.
Paljudele tundus see teade kohatu või isegi sarkastilisena. Kiriku pressiesindaja Arun Arora aga kinnitas, et soovib ateistist professorile siiralt kiiret paranemist: «Ja ma ka palvetan ta eest. See on, mida mina saan tema heaks teha.»

Lätis on teoloogiakuu
Läti ülikooli usuteaduskond korraldab igal aastal veebruaris teoloogiateemaliste ürituste sarja, mis on avatud kõigile huvilistele.
Teoloogiakuu annab usuteaduskonna õppejõududele ja doktorantidele võimaluse tutvustada oma uurimistulemusi laiemale avalikkusele. Samuti astub üles külalislektoreid välismaalt.
Tänavu toimub teoloogiakuu 8.–26. veebruarini. Kavas on jumalateenistus, reformatsioonitemaatikale ning religiooni ja teaduse dialoogile pühendatud konverentsid, arutelud põgenike teemal ning luteri kiriku rolli üle Läti ühiskonnas jne.

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)