Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

13.02.2016 | | Rubriik: Uudised

Soomets2 Tori kirik fotonäitusel
Pärnu linnagaleriis on avatud eelmise aasta töödest fotonäitus «Kontrastid». Näitusel pakuvad huvi fotograaf Ülo Soometsa fotod, mille eest autorit ka premeeriti. Tema tööd teeb erakordseks asjaolu, et ta on pildistanud Tori kirikut 1940. aastast pärit filmile, mille aegumisajaks oli viis aastat.
Mullu septembris tehtud pildid osutusid vaatamata vananenud filmile üllatavalt heaks. Ta oli saanud vanu filme ja kuigi need olid kahjustunud, julges ta nendega katsetada, kirjutatakse kohalikus vallalehes Kaldad.
Proovitööks valis Soomets (fotol) Tori kiriku, mõeldes sellele, et 1940. aastal oleks saanud kiriku fotole talletada enne selle varemetesse jäämist.
Näitusel ütles fotode autor, et tal on alles kõik ilmutamiseks vajalikud vahendid ja oskus neid kasutada. «Filmile pildistatakse tänapäevalgi, aga uutele materjalidele. Ei ole kuulda olnud, et keegi oleks vana filmi kasutades tulemusi saanud,» ütles Soomets.

kodu koduksKodu lapse silmade läbi
Okupatsioonide muuseum korraldas koostöös lapse huvikaitse kojaga loomekonkursi, et küsida lastelt, mis teeb kodu koduks. Konkursile saabus sadu joonistusi ja fotosid, millest okupatsioonide muuseumis avati küünlapäeval näitus «Mis teeb kodu koduks?». Näitus jääb avatuks 3. aprillini.
Laste ettekujutus kodust kõneleb nii igatsusest, murest kui ka siirast armastusest ning soojusest, mida perekond pakub. Näituse tööd sündisid laste mõtetest ja kogetud tunnetest, mida kodu neile pakub. Mis teeb aga kodust kodu? On see aiaga maja, oma voodi, arvuti või hoopiski koduloom? Kas kodutunde loovad asjad või inimesed?
Vabariigi aastapäeval on muuseumis samanimeline perepäev. Lasteaedadel ja koolidel on aga võimalus osaleda väärtuskasvatuslikus muuseumitunnis «On üks kodu vaid».

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)