Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

20.01.2016 | | Rubriik: Uudised

urvaste kalmistuKalmistu saab kõrvalväravad
18. sajandi lõpust pärit Urvaste kalmistu sai aastal 1935 tellistest väravaehitise, mis koosneb jalgväravast ja peaväravast.
Nüüd on koguduse juhatus välja kuulutanud konkursi, et saada ideid kõrvalväravate ehituseks. Uhtjärve kõrgel kaldal paikneval 5,1 hektari suurusel kalmistul on müüris veel mitu ava, kuhu kogudus plaanib esialgu rajada vähemalt kaks jalgväravat.
Värava laiuseks võiks olla umbes kolm meetrit, et vajadusel pääseks sealt läbi ka kalmistu hoolduseks vajaliku tehnikaga. Surnuaed tagastati kogudusele 1994.
1. veebruariks ootab kogudus ideid, missugused võiksid uued väravad välja näha. Oma ideed võib esitada paberil või elektrooniliselt aadressile Kirikuküla, 66512 Urvaste vald, Võrumaa või urvaste@eelk.ee.

noo kirikusKogudus kutsub näitust vaatama
Läinudpühapäevase jumalateenistuse järel avati Nõo kirikus (Tartu tn 2, Nõo) kunstnik Markus Kasemaa graafikanäitus.
Õpetaja Mart Jaanson ütleb, et kunstnik on koguduse sõber ja on kujundanud koguduse mees­ansambli plaadid nagu ka äsja valminud koguduse uue atraktiivse kodulehe aadressil http://nookirik.ee.
Kuigi Kasemaa töödes, mida on tunnustatud konkurssidel Veneetsias (2010) ja New Yorgis (2011), on religioossust raske või isegi võimatu märgata, on õpetaja sõnul tegu religioonisõbraliku ja jumalakartliku inimesega.
On öeldud, et Markus Kasemaa kujundite võlujõud ja sümboli tähendus põhineb nende kõrgel esteetilisel väärikusel. Näituse avamisel kõneles oma töödest kunstnik ise.
Näitus jääb avatuks paariks kuuks ja näha saab seda jumalateenistuste ajal, aga ka kolmapäeviti ja reedeti ennelõunal kantselei lahtioleku ajal.

Kõikide silmad ootavad Sind ja Sina annad neile nende roa omal ajal. (Ps 145:15)