Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

13.01.2016 | | Rubriik: Uudised

Kirik Kölni sündmustest
Teatavasti toimusid uusaastaööl Kölni ja mõne teise Saksa linna tänavatel seksuaalse alatooniga rünnakud naiste vastu.
Kahtlusalusteks on peamiselt immigrandid. Ka paljud kirikutegelased on sellega seoses sõna võtnud. Nii rõhutas Kölni evangeelsete kirikute ühenduse juht superintendent Rolf Domning: «Seksualiseeritud vägivald on meie ühiskonnas üldine ja sageli esinev fenomen ja seda tuleb kõige karmimalt paljastada, mitte üksnes siis, kui süüdlased ilmselt Araabia ja Põhja-Aafrika maadest pärit on.» Ta kutsus üles süüdlasi vastutusele võtma ning kinnitas, et kirik on valmis ka omalt poolt ohvritele abi ja tuge osutama.

Homoseksuaalsus tüliõunaks
Sel nädalal toimub Inglismaal Canterburys anglikaani kirikute juhtivate vaimulike nõupidamine.
Iseäranis suhtumises homoseksuaalsusesse lõhestavad anglikaani osaduskonda sedavõrd tõsised erimeelsused, et meedias spekuleeritakse selle võimaliku lagunemise üle. Praegu ühendab osaduskond 38 anglikaani kirikut kokku 85 miljoni liikmega.

Dieter FalkSaksamaal saab õppida popkirikumuusikuks
Deutsche Welle teatab, et Vestfaali evangeelne kirik asutab kirikliku popmuusikaakadeemia, mis on esimene taoline Euroopas.
Selle eesmärgiks on tõsta kirikutes kõlava popmuusika kvaliteeti. Õppima oodatakse nii džäss-, rokk-, pop- kui ka gospelmuusikahuvilisi. Esialgu võetakse igal aastal vastu umbes kümme üliõpilast bakalaureuseõppesse, edaspidi on kavas avada ka magistriõpe.
Õpetatakse erinevaid muusikainstrumente, koorijuhtimist, liturgikat, laulude kirjutamist, seadete tegemist jne.
Asutajate seas on Saksamaa tuntumaid kristlikke muusikuid Dieter Falk (pildil).

Kõikide silmad ootavad Sind ja Sina annad neile nende roa omal ajal. (Ps 145:15)