Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

09.12.2015 | | Rubriik: Uudised

Rakveres peetakse VIII kirikupäevi
Teisel advendipühapäeval algasid piiskopliku jumalateenistusega Kolmainu kirikus Rakvere VIII kirikupäevad pealkirja all «Tegu-Sõna».
Linna kristlikud kogudused on koondunud üheks nädalaks ühiste ettevõtmiste korraldamiseks linnaelanikele ja kogukonnapäevaks Kundas, Tamsalus ning Vaos. Kirikupäevade avajumalateenistusel, milles osalesid erinevate kristlike koguduste liikmed, jutlustas peapiiskop Urmas Viilma. Laulis kirikupäevadeks kokku kutsutud oikumeeniline koor. Kirikupäevad lõpevad kolmandal advendipühapäeval jumalateenistustega kõigis linna kirikuis.

Yprus_13.03.2010Harkujärve kirikuprojekti tutvustati Helsingis
Soome iseseisvuspäeva eel, 5. detsembril oli EELK diakooniatalituse juht ja Peeteli koguduse õpetaja Avo Üprus (fotol) külas eestlastel Alppila kirikus. MTÜ Harkujärve Kiriku Taastamise Seltsi eestvedajana tutvustas ta kaasmaalastele Helsingis kogukonnakirikuna taastatavat pühakoda. Harkujärve küla kirik Tallinna külje all on ehitatud 1994. aastal, aga osa töid on endiselt pooleli. Seltsi eesmärgiks on taastada kirik ja teha selle uksed kõigile lahti.

Tundmatud eesti sõjamehed maetakse ümber Tori kalmistule
10. detsembril toimub Eesti sõjameeste mälestuskirikus Toris kuue eesti sõduri säilmete Tori kalmistule ümbermatmise tseremoonia.
1944. aasta 23. septembril hukkasid punaarmeelased Tori vallas Randivälja külas Kivissaare metsatukas kuus Saksa sõjaväes teeninud eesti sõjamehest vangi, kelle kohalikud külaelanikud pärast maha matsid. 70 aastat hiljem, 2014. aasta 7. juunil otsiti Randivälja külaseltsi algatusel haud üles ja kaevati kaitseministeeriumi esindaja juhendamisel säilmed välja.
Tundmatute sõjameeste säilmed maetakse Tori kalmistu sõjameeste hauaplatsile ühishauda. Tseremooniat korraldavad Tori vallavalitsus, Randivälja külaselts, Tori Püha Jüri kogudus, Kaitseliidu Pärnumaa malevkond ja Tori kool.

Tema on andnud sulle teada, inimene, mis on hea. Ja mida nõuab Issand sinult muud, kui et sa teeksid, mis on õige, armastaksid headust ja käiksid alandlikult koos oma Jumalaga? (Mi 6:8)