Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

02.12.2015 | | Rubriik: Uudised

Ühisnädal kogub populaarsust
Kodanikuühiskonna Sihtkapitali, maakondlike arenduskeskuste, külaliikumise Kodukant ja teiste arvukate partnerite koostöös pöörati novembri viimasel nädalal kolmandat korda tähelepanu kodanikuühiskonnale ning julgustati inimesi kodanikualgatusele.
Nädalal, mil Eestis tähistatakse kodanikupäeva (26. november), kutsutakse kõiki midagi ette võtma ja oma ideid ellu viima. Ühisnädala kavas oli ligikaudu kakssada ettevõtmist.
Näiteks tutvustati Rakveres abipolitseinike tegevust, Raplamaal õpetati umbrohust toitu tegema ning Järvamaal oli jalgratta ajalugu tutvustav konverents, Karksi-Nuias toimus meeleolukas Kadride kokkutulek, Jõgevamaal Vaiatus sai teada, mis on kogukonnaköök jne.
Mitmes maakonnas tunnustati tublisid kodanikke ja peeti kodanikuühiskonna konverentse.
Kodanikupäeva tänu­üritusel 26. novembril Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones kuulutas kultuuriminister Indrek Saar aasta kodanikuks 2015 kontserdikorraldaja Helen Sildna.

Valge lubatähtKingituseks lubatäht
Üks võimalus teha sõbrale meeldejääv jõulukink on osta Eesti Rahva Muuseumi lubatäht (fotol). See annab eesõiguse külastada muuseumi sügiskuudel 2016 vahetult pärast uue maja avamist Raadil.
Tegemist on kümneeurose piletiga ning seda saab osta, kuni pileteid jätkub või hiljemalt aprillini ERMi näitusemaja (Kuperjanovi 9, Tartu) muuseumipoest või e-poest aadressil http://www.erm.ee/et/pood/uue-maja-lubatahed.
Ostetud lubatäht tagab võimaluse olla muuseumi esimeste külastajate hulgas ning tutvuda kogu uue näitustealaga. Hiljem saab piletite hind ainult tõusta. Ostetud piletid osalevad augustis 2016 loosimisel, mille auhinnaks on 30 kutset muuseumi avamispeole 22. septembril 2016 kell 18–24.

Valmistage Issanda teed; vaata, Issand Jumal tuleb jõuliselt! (Js 40:3a,10a)