Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

25.11.2015 | | Rubriik: Uudised

jyri kirik2 Jüri kogudus kogub annetusi
Kümmekond aastat on kogudus võidelnud 1885. aastal pühitsetud kiriku niiskuskahjustustega. Koguduse õpetaja Tanel Ots rõõmustab, et lõpuks ollakse valmis alustama sisetöid. Kuna esmamulje loob eeskoda, mis on praegu üsna õnnetu, võeti plaani see ära remontida.
Efekt on juba loodud ja seda tänu kunstnik Anna Maria Vainole, kellelt telliti eeskoja roosaken (fotol). Kümme aastat tagasi valmis tal aken altari kõrvale. Vitraaži tellimist rahastas kogudus oma vahenditest ja kontserdisarjaga kogutud annetustest. Kolmandal advendipühapäeval tähistab kogudus kiriku 130. sünnipäeva.
Eeskoja remondiks saab koguduse nimele annetuse teha SEBsse kontole EE241010052007581007.

Järva-Jaani kiriku kooriruum sai uue katuse
Sel aastal jätkus Järva-Jaani kiriku katuste restaureerimine. Septembri keskpaigas võeti firmalt Tafrix OÜ vastu kooriruumi uus katus. Suurem osa vajaminevast 36 729 eurost tuli muinsuskaitseameti pühakodade programmi kaudu, aga oma panuse andsid ka kohalikud ettevõtjad ja üksikisikud. Järgmisel aastal loodetakse jätkata kiriku pikihoone avariilise katuse restaureerimist.

kroonlyhterMartna kirikus on uus kroonlühter
Möödunud aastal tähistas kauaaegne Martna koguduse juhatuse esimees Kulle Reinhold 70. sünnipäeva ja palus endale lilli mitte kinkida. Selle asemel võis teha annetuse, et osta kirikusse uus kroonlühter (fotol). Lühter osteti kogudust varem teeninud Pille Talvar-Heckmanni abiga Saksamaalt.
Valvamispühapäeva jumalateenistusel pühitsesid koguduse hooldajaõpetaja piiskop Tiit Salumäe ja praostkonna vikaarõpetaja Küllike Valk annetuste abil ostetud lühtri.

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)