Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

04.11.2015 | | Rubriik: Uudised

Sisask;SUkuMAsingHingedepäevast kirikuaasta algusesse
Pilistvere Andrease kogudus kutsus endale hingedepäevaks külla laulja Siiri Sisaski (fotol) ja vaimulik Jaan Tammsalu, kes on teinud ühiskava Uku Masingu (fotol) luulest. Siiri Sisask esitas Uku Masingu tekstidele loodud laule, sõnaline pool on Jaan Tammsalu kanda. Siiri Sisask on kolmas muusik, kellega vaimulik on sarnasel kombel koostööd teinud. «Huvitaval moel leiavad muusikud mind üles,» ütleb Tammsalu ja lisab, et huvi on vastastikune. Siiri Sisaskit iseloomustab vaimulik kui ühtaegu võimast ja habrast ning tundlikku natuuri. Uku Masingu luulekavaga on nad rahva ees olnud Tallinna Jaani kirikus ja on avatud edaspidistele pakkumistele.
Pilistveres on traditsiooniks saanud pidada apostel Andrease päeva paiku kihelkonnapäeva. Sel aastal on kihelkonnapäevana välja kuulutatud 28. november. Tegevust jätkub eri vanuses ja eri huvidega inimestele terveks päevaks. Pastoraadis peetakse ümarlauda kogukonda puudutavatel teemadel, kalmistul meenutatakse lahkunuid, saadakse osa jumalateenistusest ja õhtul kuulatakse kontserti.

Kogudus mõtleb kogukonnale
Kanepi kogudus esitas heategevusega tegelevale sihtasutusele Johanniitide Abile Eestis taotluse rahastada nende projekti ja on saanud positiivse vastuse. Koguduse kasutuses on korter, kust saab osta kasutatud riideid. Kuna seal oli kasutamata ruume, tuldi mõttele pakkuda inimestele võimalust pesta seal oma pesu, selgitab koguduse õpetaja Margit Lail. Tänu toetusele saab ruumi lõplikult korda, vajaliku elektri- ja veevärgi ning suuremat sorti pesumasina. Ka plaanib kogudus hakata korraldama kokkusaamisi, näiteks advendihommikuid neile inimestele, kes mingil põhjusel päevakeskuses ei käi ja on jäänud omaette.
SA Johanniitide Abi Eestis asutati konsistooriumi otsusega 2004. aastal eesmärgiga toetada haigeid ja abivajajaid, lähtudes kristlikest põhimõtetest.

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)