Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

21.10.2015 | | Rubriik: Uudised

Päts,KonstantinVeerand sajandit riigipea ümbermatmisest
Täna, 21. oktoobril möödub 25 aastat president Konstantin Pätsi (fotol) säilmete ümbersängitamisest kodumaa mulda Metsakalmistul. Eesti Muinsuskaitse Selts ja Konstantin Pätsi Muuseum korraldavad sel puhul kell 12 presidendi kalmul mälestustalituse.
Hingepalve loeb ülem­preester Aleksander Sarapik. Mälestuskõne peab riigikogu esimees Eiki Nestor. Laulab ETV tütarlastekoor, auvalves on liputoimkonnad.
President Konstantin Päts vahistati koos perekonnaga nõukogude okupatsioonivõimu poolt 30. juulil 1940 ja küüditati Venemaale. Tema asukoht oli kaua teadmata. Riigipea suri 16. jaanuaril 1956 Tveri lähedal Buraševos, kust Eesti Muinsuskaitse Seltsil õnnestus 1990. aasta suvel üles leida tema säilmed.
President Pätsi säilmete ümbermatmisest kujunes üldrahvalik sündmus. Tallinna tänavad, kust sark läbi kanti, olid täitunud huvilistest ja üle Eesti jälgiti sündmust ETV vahendusel otsepildis.

Uus arvamusportaal alustab
Esmaspäeval, 19. oktoobril alustas aadressil www.objektiiv.ee tegevust ühiskonnateemaline uudiste- ja arvamusportaal Objektiiv, mis lähtub tegijate sõnul eesmärgist kaitsta Eesti kultuurilist järjepidevust ja selle aluseks olevaid konservatiivseid väärtusi.
Portaali tutvustuses lubatakse hakata vahendama kodu- ja välismaiseid uudiseid ning arvamuslugusid, mis analüüsivad ühiskonnas ja kultuuris toimuvaid protsesse, püüdes avada aspekte, mis on massimeedia poolt alatähtsustatud.
Objektiivi peatoimetaja õp Veiko Vihuri sõnul on kavas pakkuda platvormi eeskätt niisugustele vaadetele, mis on kooskõlas traditsiooniliste alusväärtustega. Portaali rajajaks on SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks, stardirahaks kasutati eelmisel aastal Aadu Luukase missioonipreemiaga kaasnenud raha.

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)