Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

07.10.2015 | | Rubriik: Uudised

Ambla_Vabadussõja_mälestussammmas,_01Langenuid mälestades
26. septembril mõeldi Amblas Eesti vabaduse eest langenutele. Järgnenud pühapäeval möödus seal 90 aastat I maailmasõjas ja vabadussõjas langenute mälestusmärgi (fotol) avamisest. Samba taasavamisest möödus aga juunis veerandsada aastat.
Laupäeva keskpäeval andis kirikus kontserdi Lehtse kammerkoor. Kontserdile järgnes lillede ja küünalde panek ausambale. Kohaletulnud said imetleda Ambla haridusseltsi eestvõttel tehtud tööd – ausammas, millel olid ladestunud tolmu tõttu kasvama hakanud vetikad, oli puhastatud ja vahatatud.

Mõttekoja kohtumised
Sel sügisel jätkab Põlva kogudus kohtumisõhtutega, kuhu külla kutsutakse inimesi, kelle elu ja tegemised pakuksid laialdasemat huvi. Viimati olid kogudusel külas Riho ja Ilme Kuld – skulptoripaar, kelle valmistatud on pastoraadis eksponeeritud Maar­ja kuju. Laiemalt teatakse skulptoreid kui Rõuges asuva «Eesti ema» monumendi autoreid.
Mõttekoja kohtumisi on koguduse õpetaja Toomas Nigola sõnul plaanitud korraldada kord kvartalis. Külalisi aitab leida idee üks algatajaid, varasem Põlva maavanem, riigikogu liige Priit Sibul. Infot mõttekoja kohtumiste kohta leiab internetist nii koguduse kodulehe kui Facebooki kaudu.

Martnas räägitakse lastele piiblilugusid
Martna kogudus, kes soovib lapsi kirikule lähemale tuua, kutsub iga kuu kolmandal reedel neid lasteaia kõrval paiknevasse raamatukokku. Raamatukogu juhataja ja ühtlasi koguduse juhatuse liige Anu Heimvell ja kogudust teeniv Lääne praostkonna vikaar­diakon Küllike Valk pakuvad pikapäevarühma lastele harivat ajaviidet: võimalust tuttavaks saada kiriku ja piiblilugudega. Küllike Valgu sõnul on lastevanemad altid pakutavat võimalust kasutama.
Teadmisi jagatakse muidugi lastele sobivas vormis, kasutades lisaks jutustamisele põrandapilte, käelist tegevust ja muid mängulisi elemente. Esimene jututuba toimub 16. oktoobril.

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)