Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

23.09.2015 | | Rubriik: Uudised

kunstiringi lapsedEliisabeti huvikool ootab lapsi
Pärnu Eliisabeti kogudus kutsub eri vanuses lapsi huvikooli, kus tegutseb kaks ringi: 4–7aastastele lauluring, 7–12aastastele aga kunsti- ja meisterdamisring (fotol).
Õpetajad Mirje Auksmann ja Melle Vister õpetavad mängima erinevaid rütmipille ja muidugi laulma. Vanemaid lapsi juhendavad Ave Ojaberg ja Tähti Karro. Kuna tegu on kristliku huvikooliga, tutvustatakse lastele piiblilugusid ja kirikuelu ning vanematega on lubatud vahetevahel koos midagi maitsvat küpsetada.
Huvikool alustas uut tegevusaastat laupäeval, 19. septembril kell 12 kirikus.

Koguduses õpetatakse inglise keelt
Tallinna Püha Vaimu koguduses hakatakse ka sel sügisel õpetama inglise keelt. Kogunetakse 1. oktoobril kogudusemajja, et kahe tunni jooksul õpetaja juhendamisel inglise keelt praktiseerida ja uusi teadmisi juurde saada. Koguduse juhatuse esimees Ülle Gunin ütleb, et eelnevalt keelt oskama ei pea.
Möödunud aastal osalenud Siiri Ronimois ütleb, et jäi toona kursusega väga rahule. Koos käis väike meeldiv seltskond ja kord nädalas oli just sobiv pingutus, et mälu treenida. Seda enam, et inglise keele oskus on tänapäeva maailmas igal pool vajalik.

Pesakeses veel mõni vaba koht
Tallinna Püha Vaimu kogudus pakub oma kogudusemajas pooleteise kuni kuue aasta vanustele lastele päevahoidu. Pesakese päevahoius on kümme kohta, seega on tegu vanalinnas asuva väikese meeldiva paigaga. Lastehoid on avatud esmaspäevast reedeni kell 8–18. Hoiukoha hind sõltub sellest, kui palju aega laps hoius viibib. Lapsed saavad kolm korda päevas süüa, toit tuuakse majja.
Lastega tegelevad toredad kasvatajad, praegu lisaks vabatahtlik abiline Saksamaalt. Lastes arendatakse loovust, nendega käiakse jalutamas, õpetatakse muusikat. Päevahoiu juhataja on koguduse abiõpetaja Eha Kraft. Huvilised peaksid pöörduma koguduse kantseleisse.

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)