Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

09.09.2015 | | Rubriik: Uudised

Tänujumalateenistus sõjameeste mälestuskirikus
«31. august 1994 on kahtlemata Eesti diplomaatia suur võit, nagu olid seda ka edukad Tartu rahuläbirääkimised pärast võidukat vabadussõda,» ütles kaitseminister Sven Mikser möödunud aastal.
Ja veel: «Vene vägede lahkumisega lõppes Eesti jaoks Teise maailmasõja puhkemisega alanud erinevate võõrvägede okupatsioon Eestis.»
Seda olulist päeva tähistati tänujumalateenistusega Tori kirikus ka tänavu. Jumalateenistuse pidas ja jutlustas koguduse hooldajaõpetaja praost Enn Auksmann.
Jumalateenistusele järgnes pärgade ja lillede asetamine headuse võitu kurjuse üle sümboliseeriva püha Jüri ratsamonumendi jalamile.

puu istutamine vigalasMaarja ja Maarjamaa auks
676 aasta vanune Vigala kogudus on aastapäeva tähistamise sidunud kahe sel ajal juubelit tähistava muusikuga – Arvo Pärdi ja Veljo Tormisega –, aga samuti Maarjamaa 800. aastapäeva teema-aastaga.
Kolm päeva kestnud muusikapäevade korraldaja oli Andres Uibo, kes muusikaga teenis kaasa armulauaga jumalateenistusel ja oli kontserte andma kutsunud suurepärased muusikud.
Vigala kirik ja kogudus, mis kannab neitsi Maarja nime, sai sel puhul kingituseks erilise puu. Maarjakase Seltsi juhatuse esimees Ivar Sibul kinkis Vigala kogudusele, nagu on kinkinud teistelegi Maarja nime kandvatele kogudustele, maarjakase.
Sobiva koha kaheksa-aastase toreda puu jaoks valis ta ise kirikuaias välja ja aitas seda ka istutada (fotol). Teda abistasid koguduse juhatuse esimees Heino Aosaar, vallavanem Priit Kärsna ja Andres Uibo.
«Kogudusel oli hea kuulda, et mitte ainult kirik ei tunne muret rahva ristiusust kaugenemise pärast, vaid ka Maarjakase Selts muretseb selle pärast,» kommenteerib päeva koguduse õpetaja Kristiina Jõgi.

Laulge Issandale uus laul, sest ta on teinud imetegusid. (Ps 98:1)