Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

02.09.2015 | | Rubriik: Uudised

Läti naisteoloogide konverents
Läti luterlike naisteoloogide ühendus tähistab 12. septembril Riia Lutheri kirikus 20. aastapäeva ja ühtlasi 40 aasta möödumist naiste ordineerimise algusest Lätis. Kavas on jumalateenistus ja rahvusvaheline konverents «Naiste ordineerimine XXI sajandi kontekstis».
Teatavasti lõpetas Läti Evangeelne Luterlik Kirik naiste ordineerimise pärast praeguse peapiiskopi Jānis Vanagsi ametissesaamist 1993. aastal.

Paavstpress2Paavst tuleb Eestisse?
Õige pea saame teada, kas on lootust, et paavst Franciscus (fotol) Eestisse tuleb, kinnitab roomakatoliku kiriku piiskop Phi­lippe Jourdan.
Kui Jourdan juunis paavstiga Roomas kohtus, kinnitas too, et soovib meie maad külastada. Ent teisalt on riike, kus teda külla oodatakse, muidugi palju. Paavsti järgmise aasta visiitide kava avalikustatakse sügisel.

Põgenike heaks
Kirikud osalevad kogu Euroopas aktiivselt praeguse põgenikekriisi üle toimuvates aruteludes.
Astutakse välja põgenike inimliku kohtlemise eest ning ksenofoobia vastu, ent osutatakse ka mitmesugust praktilist abi: õpetatakse saabujatele keelt, muretsetakse neile eluks vajalikku, otsitakse elamispinda ja tööd jne.
Eriti suur on põgeniketulv Saksamaale, kus tänavu on oodata ligi 800 000 asüülitaotluse esitamist. Põgenike abistamisest on saanud luterlasi ja reformeeritud kristlasi ühendava Saksamaa Evangeelse Kiriku (SED) jaoks üks kirikuelu keskseid teemasid.
Mitmel pool otsustavad kogudused majutada põgenikke oma ruumidesse. Nii võeti Württembergis Schömberg-Langenbrandi seni tühjalt seisnud pastoraati elama Erit­reast pärit 10 asüülitaotlejat.

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)