Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

19.08.2015 | | Rubriik: Uudised

20. augustil Võnnu kirikus
Neljapäeval, 20. augustil kell 15 toovad külalised Saaremaalt Võnnu kirikusse kontserdi, kus kõlavad ka Martin Körberi laulud. Laule juhatab Nissi koguduse organist Jaan Vaidla. Kõneleb Anseküla ja Jämaja koguduse õpetaja Anu Konks.
Martin Körberi Seltsil on traditsioon käia Võnnus, kus pastori pojana sündiski nende seltsile nime andnud mees. 2004. aastal istutas Martin Körberi Selts koos Tallinna Saarlaste Segakooriga Võnnu kiriku juurde tammed – ühe pühakoja taha varem tormi poolt jagu saadud vabadustamme asemele ning teise Körberi mälestuseks kiriku ette. Nüüd, 11 aastat hiljem vaadatakse üle, kui suureks puud sirgunud on.
Martin Georg Emil Körber (19. juuli 1817 Võnnus – 19. aprill 1893 Kuressaares) oli baltisaksa päritolu eesti vaimulik, kirjamees ja muusikategelane. Tema tuntumaid laule on «Ma olen väike karjane» (KLPR 426).

maarjamaa_kaartIlmunud on dekoratiivne kaart «Maarja kirikud Maarjamaal»
Kunstnik Mari-Liis Bassovskaja joonistustega kaardil on esitatud Eestimaa 54 Maarja-nimelist kirikut ja kabelit. Tingmärkide abil eristatakse kahe kirikliku traditsiooni pühakodasid, milleks on ladina kirikud ning ortodoksi kirikud.
Ka varemeteks muutunud või muuks otstarbeks ümber ehitatud endised pühakojad on üles tähendatud. Ladina traditsiooni päritoluga Maar­ja-nimelisi pühakodasid on kaardil 28, nende hulgas kaks piiskopilinnust: Haapsalu toomkiriku Neitsi Maarja kabel ning Vastseliina Neitsi Maarja (algse nimega Frauenburg) piiskopilinnus. Jumalaema nime kandvaid ortodoksseid pühakodasid on kaardil 26, koos kahe tsässonaga Setumaal.
Kokkuleppel MTÜga Maar­jamaa Palveränd (www.maarjamaa.eu ) on võimalik kaarti tellida ja paljundada erinevates formaatides.

Konverents Tartus
Maarjamaa aasta raames peetakse Tartus 17.–18. novembril EKNi egiidi all konverents «Maarjamaa – ajaloo teadmusega eilsest homsesse». Konverents toimub ülikooli peahoones ning Pauluse ja Kolgata kirikus.
Registreerumine hinnaga 25 eurot 1. novembrini. Üliõpilastele on konverentsil osalemine prii.

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)