Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

09.07.2015 | | Rubriik: Uudised

Maarjamaa teema teleekraanile
Eesti Kristliku Televisiooni vahendusel jõuavad augustis Eesti Televisiooni kavasse kolm saadet sarjast «Teeliste kirikud». Saated on pühendatud Maarjamaa 800 teema-aastale, need filmitakse juulis Tallinna, Põlva- ja Jõgevamaa kirikutes, näiteks Kursi, Põltsamaa, Torma kirikus ja mõnes muuski pühakojas. Saadete autor on Erle Iher.
Eesti Kirikute Nõukogu täitevsekretär Ruudi Leinus ütleb, et mitmel suvel kavas olnud kirikuid, kirikuelu ja kirikuga seotud inimesi tutvustav saatesari on oodatud ja nõukogu toetab sarja valmimist Maarjamaa fondist.

saatse-kirikSaatse õigeusu kirik saab uue risti
Saatsesse, kus remonditakse 1801. aastal valminud ja pühale Paraskevale pühitsetud kiriku avariilist kellatorni, on jõudnud Soomes restaureerimisel ja kuldamisel olnud rist. Rist pärineb suletud ja sisselangenud katusega Maaritsa kirikust ja hakkab paiknema taastatud kellatorni kiivri ligi kuue meetri kõrguse teraviku otsas. Teravik murdus 1970ndate lõpus.
Remondi käigus saab pühakoda (fotol) piksekaitse.

 

puhalepaKivisse jäädvustatud karikatuur
Hiiumaal Suuremõisa veski varemetes koos õpilastega kaevates leidis sealse ametikooli õpetaja Karin Kirtsi telliskivi, kirjutab Hiiu Leht. Kivil on kujutatud lähedalasuva Pühalepa kiriku siluett (fotol). Veski ehitati aastal 1840, kivi leiti aga praegusest põrandast madalamalt ja see pärineb tõenäoliselt varasemast samal kohal asunud veskist. Punasest savist põletatud tellis pälvib tähelepanu seetõttu, et sellel kujutatud Hiiumaa vanimale kirikule on külge joonistatud justkui sarved.
13. sajandil ehitatud kirik sai kõrge torni 1770 ja praeguse kuju 1874.

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)