Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

17.06.2015 | | Rubriik: Uudised

Evald Saagi stipendiaadid teada
Usuteaduse instituudi juurde loodud Evald Saagi nimelise toetusfondi kevadisi stipendiaate oli neli: Tiit Lastik ja Katariina Ubaleht teoloogia rakenduskõrgharidusõppest ning Merle Mänd ja Eija Saarenmaa kristliku kultuuriloo õppekavalt.
Evald Saagi nimeline toetusfond on ellu kutsutud eesmärgil toetada üliõpilasi-õpilasi, teadustöötajaid, kes vajavad lisatoetust õppemaksu tasumiseks või teadus- ja uurimistöö tegemiseks.
Fondi saab teha annetusi: SEBsse arvele EE851010220224656220, arve saaja EELK konsistoorium, selgitus EELK UI Evald Saagi nimeline toetusfond. SWIFT (BIC) EEUHEE2X.

Misjonikeskusel valmis uus koduleht
Misjonikeskuse uue kodulehe (www.eelk.ee/mk) tehniline teostus on Eestis teenivalt misjonärilt Kai-Petteri Lappalainenilt, kes on meisterdanud veebikodu ka näiteks Ingeri kirikule.
Põhisisu väljamõtlemisel osalesid kõik keskuse töötajad. Tekstid ja pildid said lõplikult paika 4–5 töötajast ja vabatahtlikust tiimi abiga, mida juhtis Sirli Lend. Uue info ilmumise eest jääb hea seisma keskuse meediatoimetaja Piret Riim.
Lehe väljavahetamise tingis tehnika kiire areng: näiteks polnud eelmine koduleht parimal moel jälgitav uusimates nutiseadmetes. Kodulehel on rohkem pilte ja võimalusi hüpata sotsiaalvõrgustikesse. Koduleht pole otseselt evangeliseeriv, vaid jagab infot misjonist huvitatutele.

Pühalaulu kooli aasta lõppenud
11. juunil sai Tallinna Kaarli kirikus kuulda ja proovida, kuidas keskaegse ladina kirikulaulu tarkus on muutunud eestikeelseks mediteerivaks kirikulauluks ehk pühalauluks. Õppeaastat lõpetanud pühalaulu kool, mille eesotsas on Eerik Jõks, alustas tegevust 2012. aasta advendiajal.
Kool koguneb reeglina üks kord nädalas neljapäeviti (välja arvatud suvekuudel) Kaarli kiriku keldris. Pärast poolteist tundi kestvat harjutamist peetakse ühiselt keskaegsel liturgilisel traditsioonil põhinev vesper Kaar­li kirikus. Vesper koosneb pea täies mahus pühakirja tekstidest ja toimub lauldes.
Pühalaulu koolis on esindatud neli konfessiooni. Neist suurimast, luterlikust kirikust, on esindatud 10 kogudust. Loe lisa www.psalmus.eu.

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)