Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

03.06.2015 | | Rubriik: Uudised

Omanäoline näitus Tarvastu kirikus
Nelipühal avati Tarvastu kirikus Tartu Kõrgema Kunstikooli õppejõu Tuuli Puhveli näitus «Saaruniversum», mis jääb avatuks augusti lõpuni.
Koguduse õpetaja Elve Bender ütleb, et kiriku seinad pakuvad hea pinna näituste tarbeks ja möödunud aastal sai kogudus muinsuskaitseameti kaudu ka toetuse, et soetada vahendid näituste korraldamiseks.
Tuuli Puhveli suuremõõtmelised tekstiilassamblaažid, mida tinglikult võiks vaipadena käsitleda, olid üllatuseks ka temale. Need on valminud taaskasutusmaterjalidest ja igal neist on oma lugu. Kõige vanem kasutatud ese on karjala memme kirstukate, mille autor on päästnud uuele elule.
Kirik on teelistele suvel avatud neljapäevast pühapäevani kell 12–18.

ikoonPiiskop pühitses ikooni
Kolmainupühal oli Tartu katoliku kirikus eriliselt pidulik jumalateenistus, sest kirikulistele esitleti uut ikooni, Maarjamaa Kuninganna ikooni (fotol), mis on pärast mitut sajandit sümboolselt Eestisse tagasi jõudnud.
Tartu ülikooli peahoone kohal asus kunagi Maarja kirik ja seal hoiti neitsi Maar­ja imettegevat pü̈hapilti, mis Liivi sõja ajal, arvatavasti aastal 1625, viidi praeguse Läti alale Latgale maakonda Indricas asuvasse Püha Ristija Johannese kirikusse.
Praegu asub seal ikooni koopia. Pühapilt ise rändas sealt 1799 edasi ja jõudis Izvalta kirikusse ning põles ära 1941. a pommitamiste tagajärjel puhkenud tulekahjus.
Uue pühapildi maalis Sirje Säär, metallitööd tegi Väino Niitvägi ja ikooni puitaluse valmistas Riho Keskpaik. Ikooni pühitses kolmainupühal piiskop Philippe Jourdan. Uue Jumalaema ikooniga tähistatakse Maarjamaa 800 teema-aastat.

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)