Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

13.05.2015 | | Rubriik: Uudised

gLLZn2CiÖösel kirikusse
Lätis toimuvast kirikute ööst võtab sel aastal osa 36 pühakoda Riias ja 100 mujal Lätis, kirjutab sealse luteri kiriku koduleht. 5. juunil on erinevate kristlike konfessioonide kirikud lahti südaööni või veelgi kauem. Paljudes kohtades toimuvad vaimulikud või kultuuriüritused, mille programm leidub veebisaidil www.baznicunakts.lv.
Lätis toimub ülemaaline kirikute öö teist korda. See Euroopas populaarsust koguv ettevõtmine on jõudnud ka Eestisse, kuid siin on osalenud kogudusi vähe. Tänavu on kirikute öö meil 29. mail ja avatud on alla kümne kiriku, neist enamik Tartus (www.kirikuteoo.ee).

Palverännak Dachausse
29. aprillil toimunud Da­chau koonduslaagri vabastamise mälestusmissal osales sadu vaimulikke Poolast, sealhulgas 40 piiskoppi.
Müncheni lähedal asunud Dachau laager paistis silma muu hulgas selle poolest, et sinna koondati natsirežiimiga vastuollu läinud erinevate kirikute vaimulikke. Kardinal Reinhard Marx rõhutas missal peetud jutluses, et vangide seas oli eriti palju katoliku preestreid Poolast – ühtekokku ligi 1800, kellest pooled hukkusid.
3. mail toimus aga veel üks mälestustseremoonia, millest võtsid osa ka Saksamaa kantsler Angela Merkel, 130 endist vangi ja laagri vabastanud USA sõdureid. Dachau koonduslaager, kus hukkus üle 40 000 inimese, vabastati 29. aprillil 1945.

franklin-grahamLõhe USA kristlaste seas
USA ülemkohus otsustab peagi, kas samasooliste abielud tuleks legaliseerida üle kogu riigi. Küsimus kütab ühiskonnas kirgi ja on rahva lõhestanud. Paljud tuntud usutegelased nagu Franklin Graham (pildil) ja John Hagee on jõuliselt traditsioonilise perekonna kaitseks välja astunud. Samas näitavad uuringud, et nii ühiskonnas tervikuna kui ka kristlaste seas toetus samasooliste abieludele kasvab.

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)