Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

29.04.2015 | | Rubriik: Uudised

kirik_ridalaRidalas koolitati kirikututvustajaid
Ridala kogudus korraldas laupäeval, 25. aprillil õppepäeva, mille eesmärgiks oli anda vabatahtlikele ülevaade kiriku ajaloost. Lektoriks oli kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa, kes kõneles kirikust ja kiriku nimipühakust Maarja-Magdaleenast.
Tasuta koolituspäevale olid oodatud kõik huvilised, aga eelkõige need, kel on valmisolek läheneval suvehooajal kirikuust turistidele lahti hoida. Kogudus tahab sel suvel kirikut kolmel päeval nädalas teeliste kirikute projekti raames lahti hoida, selgitab Ridala kogudust teeniv Lääne praostkonna vikaardiakon Küllike Valk. Teeliste kirikuna on Ridala kirik suvel avatud 15. maist 31. augustini reedel, laupäeval ja pühapäeval kell 15–18.

kristlik põhikoolKristlik erakool peab sünnipäeva
Tartu vanemaid erakoole, Tartu kristlik põhikool (TKP, fotol) tähistab aprilli lõpus oma 20. sünnipäeva. Direktor Helve Loki sõnul on väheldases koolis esikohal hooliv suhtumine lastesse, mida toetab lapse arengus individuaalsust ja loovust stimuleeriv õpikeskkond. «Meie kool on loodud kristlastest lastevanemate algatusel, et õppe- ja kasvatusprotsessi kaudu toetada lastes kristlike väärtushinnangute kujundamist,» toonitab koolijuht.
Riikliku õppekava alusel töötavas koolis on väikesed klassid (6–10 last), mis võimaldab iga lapsega individuaalselt tegelda. Lisaks usundiõpetusele on kord nädalas piiblihommik ja iga päeva alustatakse klassides hommikupalvusega.
Tartus Ööbiku tänavas tegutsevas koolis õpib üle 50 lapse, kes on pärit nii kristlikest kui ka mittekristlikest peredest. 1994. aastal alustati tööd koduõppe vormis ja kolm aastat hiljem avati eraalgkooli uksed. 15 aastat on kool tegutsenud põhikoolina.

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)