Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

22.04.2015 | | Rubriik: Uudised

Maakonna turismi­info­keskus kolib Palamusele
Praegu Jõgeva maavalitsuse hoones asuv Jõgevamaa turismiinfokeskus viiakse alates 1. maist üle Palamuse koguduse majja aadressil Köstri allee 1.
Asukoha muutmise põhjuseks on Jõgeval asuva turismiinfokeskuse vähene külastatavus ning keskusi rahastava Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse eeldus, et turismiinfokeskus asub turistide poolt aktiivselt külastatavas kohas. Ratastoolis turistid saavad kasutada samas majas asuva rahvamaja peasissekäiku, kus on olemas spetsiaalsed rennid ratastoolide jaoks.
Samas paikneb kirik, park, jõgi, hea külastatavusega Palamuse Oskar Lutsu kihelkonnakoolimuuseum, mis on avatud kõigil nädalapäevadel, ning teised «Kevades» nimetatud hooned.

sinilillSinilillemärgiga veteranipäevale
9. aprillist kuni 3. maini viib Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing läbi heategevuskampaaniat «Anname au!», mis kutsub üles kandma sinilille rinnamärki veteranide ning nende lähedaste toetuseks.
Kandes 23. aprillil tähistatava veteranipäeva eel ja ajal sinilille, täname üheskoos Eesti kaitseväe ja Kaitseliidu veterane nende panuse eest meie riigi heaks. Sinilille märgi ja teiste toodete ostuga teeb igaüks tänavu ka annetuse Haapsalu neuroloogilisele rehabilitatsioonikeskusele kaasaegse mobiilse kõnniroboti soetamiseks.
Iga sinilillemärk on kordumatu käsitöö, mille on valmistanud SA Hea Hoog vahendusel vaimsete ja psüühiliste erivajadustega inimesed üle Eesti. Kõikjal Eestis aitavad sinilille ideed ja märke levitada ning annetusi koguda Naiskodukaitse vabatahtlikud.
23. aprillil tähistatakse kolmandat korda Eestis veteranipäeva, ürituste kulminatsiooniks on keskpäeval algav jüripäeva jumalateenistus Tori Püha Jüri kirikus kaitseväe orkestri osalusel. Sõnajumalateenistust langenud kaitseväelaste mälestuseks juhib kaitseväe peakap­lan kolonelleitnant Taavi Laanepere.
Samas toimub jüritule õnnistamine, laternate süütamine ning lähetamine langenud kaitseväelaste haudadele ja vabadusvõitlusega seotud mälestuspaikadele. Mälestustule õnnistab ning lõpuõnnistuse annab peapiiskop Urmas Viilma.

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)