Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

15.04.2015 | | Rubriik: Uudised

Veemi_sau_mitra copyPeapiiskop Konrad Veemi sau ja mitra jõudsid Eestisse
EELK konsistooriumi külastanud Rootsis elav Katarina Veem kinkis kirikule oma isa, peapiiskop Konrad Veemi (1914–1996) mit­ra, piiskopisärgi ja saua.
Peapiiskop Veem, kes oli eksiilkiriku peapiiskop 1972–1990, on ise oma piiskopiornaadi saamisloost kirjutanud, et tellis ametirüü Rootsi kiriku firmast «Libraria», mis oli populaarne kõrgetele ametiisikutele traditsiooniliste ja stiilipuhaste pidulike rõivaste valmistajana. Samast ärist pärinevad ka piiskoppide Jakob Kuke, Hugo Bernhard Rahamäe ja Johannes Oskar Lauri pidulikud ametirüüd.
Veem selgitab, et jättis algul mitra tellimata, kuna peakate tekitas enne sõda Eesti luteri kirikus võõristust. Kui aga Rootsi kirik Veemile mitra peapiiskopi ordinatsiooniks kinkis, kandis ta seda edaspidi aktiivselt. Piiskopikepi, mis on valmistatud põhjamaa kasest ning põdrasarvest, kinkis Veemile Stockholmi eesti kogudus.

ristimine_Anna-LiisaRõuge kirikus leeritati ajateenijaid
Pühapäeval, 12. aprillil konfirmeeris Kuperjanovi jalaväepataljoni kaplan nooremleitnant Anna-Liisa Vaher (fotol) Rõuge kirikus 10 ajateenijat, ühe tegevväelase ja viimase kihlatu. «Tegemist oli tugevalt motiveeritud rühmaga, kes vabatahtlikult oma napist vabast ajast oli rõõmuga leeritundides,» toonitab kaplan Vaher Eesti Kirikule oma viimase leerirühma kursante tutvustades.
Vastavalt kehtivale korrale liitub värske kirikuliige pärast ajateenistusest vabanemist juba mõne konkreetse kogudusega. Nõnda saab kaplan Vaheri sõnul liikmetäiendust Võru Katariina, Tartu Peetri, Jaani ja Pauluse kogudus, samuti Rap­la Maarja-Magdaleena kogudus ning Tallinna Jaani ja toomkogudus. Aastatepikkuseks saab nimetada head koostööd kuperjanovlaste ja Rõuge koguduse ning selle Kaitseliidu kaplanist õpetaja Mait Mölderi vahel.

See ei sünni väe ega võimu läbi, vaid minu Vaimu läbi, ütleb vägede Issand. (Sk 4:6)