Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

08.04.2015 | | Rubriik: Uudised

Lapsed etendasid Kristuse kannatusi
Paide ühisgümnaasium, mis kuulutab, et aitab kaasa noore inimese väärtushinnangute kujunemisele ja hariduse väärtustamisele, suhtub oma eesmärki tõsiselt. Kooli eesti keele õpetaja Marju Mändmaa tõi kooli kahe näitetrupiga – gümnaasiumiosa Maski Taga ja põhikooliõpilaste Meeleolu – vaiksel neljapäeval Paide kirikusse lavastuse «Via Dolorosa».
Tegu on õpetaja enda lavastusega, kuhu on põimitud piiblitekstid ja vaimulikud laulud. Osatäitjaid oli paarkümmend, kes õpetaja sõnul olid avatud meelega ja tänulikud nii huvitava materjali kui esinemispaiga eest. Ka said nad proovide käigus täiendavaid teadmisi pühakirjast.

soontaganaRetk maalinna
Õpetaja Kaido Saak on paarkümmend aastat korraldanud suurel reedel matka Soontaganasse, kus maalinnus (fotol) oli muistsete läänlaste üks tuntumaid kindlustusi. Mihklist, kus õpetaja Saak teenib hooldajaõpetajana, on erilise tähendusega mäele, kus kindlustus asus, umbes kolm kilomeetrit.
Teed käies mõeldi elule ja surmale. Mäel, kus rästikud varajasel kevadajal pulmamängu teevad, saavad need elu avaldumisvormid omamoodi tähenduse. Tavapäraselt pidas vaimulik mäel matkal osalejaile palvuse.

Jeesusele mõeldes
Läinud reedel kogunesid ka rakverelased, et kogeda üksteisest rõõmu, mõtiskleda ja palvetada. Selleks otsustati minna loodusesse, aiandus- ja mesindusseltsi juurde tammikusse, kus on okaskrooni meenutav represseeritute mälestusmärk. Rännaku motoks sai «Loomisest lootusesse» ja sel teel tehti seitse peatust, mis märgivad inimese teekonda: loomist, veeuputust, kõrberännakut, Jeesuse isikuga seotud sündmusi.
Osalejatele anti teekonnale kaasa küsimused, mille üle mõtiskleda, peatuspaikades peeti lühike meditatsioon ja palvetati. Rännaku korraldasid ja selles osalesid linna kristlikud kogudused ühiselt.

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)