Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

25.03.2015 | | Rubriik: Uudised

Kadrina ratasteeKadrina kirikus on kaldtee
Kirikule kroonlühtri kinkimine pole ainus võimalus toetada kodukogudust. Piisas vaid põgusast vihjest, et jumalakotta oleks vaja kaldteed, kui Hulja alevikus tegutsev puidutööstusettevõte Aru Grupp vajaliku seadeldise Kadrina kirikusse kingitusena valmis tegi ja paigaldas.
Õpetaja Meelis-Lauri Erikson jääb annetusega väga rahule, toonitades, et tegemist on asjalikult praktilise kingitusega. «Ratastoolis ei ole siiani teenistusele küll tuldud, aga võib-olla nüüd hakatakse tulema,» ütleb pastor.
Tema selgitusel on aga koguduseliikmeid, kes jäävad altari ette armulauale tulles kimpu kooriruumi viiva kolme kõrge trepiastmega. «Eks neid toetatakse, aga nüüdsest saavad nad tänu kaldteele ise hakkama,» toob ta näite, avaldades arvamust, et küllap võiks Kadrina Katariina kogudusest eeskuju võtta nii mõnigi EELK kogudus.

Kirik pakkus filmitegijatele katust
Viimastel nädalatel vaatajarekordeid püstitavad Eesti filmid kasutasid võtteplatsina Tallinna Toomkoguduse ruume. Elmo Nüganeni filmi «1944» kirikustseenid on vändatud Tallinna piiskoplikus toomkirikus ning Klaus Härö melodraama «Vehkleja» enamik sisekaadreid on üles võetud kiriku kõrval asuvas ajaloolises pastoraadis aadressiga Kiriku 8, kus on paiknenud nõukogude ajal kirikuvalitsus ja usuteaduse instituut.
Loomulikult on filmimeeste tegevus eelnevalt kooskõlastatud koguduse juhatusega. Toomkoguduse õpetaja Arho Tuhkru ei näe probleemi pühitsetud ruumide kasutada andmises filmimiseks, kui filmi sisu ei kahjusta kiriku mainet. «Filmitegijad olid väga rahul, et dekoratsioone pole vajagi,» vahendab ta «Vehkleja» tegijate vaimustust kogudusele kuuluvatest ruumidest.

Karusel võeti kevadet vastu
Karuse kogudus Läänemaal tähistas 21. märtsil kell 00.45 kirikus traditsioonilise pööripäevapalvusega kevade algust. Kuigi ilm oli pigem talvine kui kevadine, oli tunda, kuidas soojust õhkus nende inimeste südamest, kes olid võtnud vaevaks tulla seda traditsiooni austama, vahendas diakon Meelis Malk. Läbi vaikse hetke ja palve saab inimlaps aru, et ta on üks osake loodusest.

Kristus ütleb: Tulge minu juurde kõik, kes olete vaevatud ja koormatud, ja mina annan teile hingamise! (Mt 11:28)