Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

18.03.2015 | | Rubriik: Uudised

Abielufestival kutsub osalema
Eesti ajaloo II abielufestival «Ehitame lähedust» kutsub osalejaid üksi või koos kaasaga laupäeval, 21. märtsil algusega kell 13 Tallinna metodisti kirikusse (Narva mnt 51).
Festivali peaettekanne «Seksuaalne lähedus paarisuhtes» on pastor Meego Remmelilt. Järgnevad temaatilised töötoad.
Festivali messil tutvustatakse Eesti kristlikke paarisuhete koolitusi, materjale, tegijaid ja võimalusi enda kui töötegija arenguks.
Õhtune armastuse bankett on krooniks tervele päevale: romantiline ja lõbus, samas sisuline ja vaimulikult virgutav koosviibimine hea paastuajasöögiga kallima seltsis.
Rohkem teavet leiab kodulehelt www.abielu.eu, kus saab ka registreeruda ja infot tasumise kohta.

Arengukava looduslike pühapaikade uurimiseks
Kultuuriminister Urve Tiidus kinnitas Eesti looduslike pühapaikade uurimise ja hoidmise arengukava, mis jätkab 2008. aastal alustatud tööd. Arengukava põhitähelepanu on pühapaikade inventeerimisel ja kogutava teabe kättesaadavaks tegemisel.

tammelauri_scaledTamme-Lauri tamm Urvaste kihelkonnas.
Ülevaate saamiseks uuritakse arhiiviallikaid, tehakse maastikul välitöid, vajadusel kogutakse ka suulist pärimust.
Jätkuarengukava väljatöötamisse panustasid teiste seas Tartu ülikooli looduslike pühapaikade keskus ja muinsuskaitseameti arheoloogia eksperdinõukogu. Kava elluviimise eest vastutab muinsuskaitseamet; selleks on 2015. a eraldatud 32 000 eurot.
Looduslikud pühapaigad on loodusliku välisilmega paigad ja maastikud, millega seostub ohverdamisele, ravimisele, palvetamisele vm religioossele tegevusele viitavaid folkloorseid, arheoloogilisi, ajaloolisi, etnoloogilisi andmeid. Eestis on hinnanguliselt ligi 3000 looduslikku pühapaika.

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)