Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

11.03.2015 | | Rubriik: Uudised

eelk_koduleht copyEELK koduleht saab kevadel uue kuue
26. veebruaril pidasid konsistooriumi töötajad koos misjonär Kai Lappalaisega maha pika mõttetalgute päeva. Arutlesime teemal, mida peaks uus koduleht sisaldama. Keda kõnetama. Kelle jaoks vastuseid andma.
Internet on juba enam kui 10 aastat olnud igapäevaseks elukeskkonnaks paljudele inimestele. See on koht, kus suheldakse nii sõprade kui võõrastega, kuhu pöördutakse teadmiste saamiseks ja meelelahutuseks. Sageli otsitakse infot kiriku ja kirikus toimuva kohta just nimelt internetist. Seega kui tahame, et inimesed leiaksid kergemini tee kirikusse, tuleb minna sinna, kus nad on.
Soovime, et EELK kodulehekülg muutuks paigaks, kuhu inimesed tahavad uuesti ja uuesti tagasi tulla. Selleks pingutame, et uuendatud koduleheküljelt leiaks kergesti vajaliku informatsiooni, et see aitaks olla kursis sellega, mis on kirikus aktuaalne, oleks abiks elu sügavatele küsimustele vastuste leidmisel. Koduleht peaks andma võimaluse esitada küsimusi ja palvesoove ning võimaluse ka ise kirikutöös rohkem osaleda.
Eva-Liisa Luhamets

Noortenõukogu kutsub kirikutesse
Eesti Kirikute Noortenõukogu kutsub huvilisi osa võtma ekskursioonidest Tallinna kirikutesse. Esimene selle sarja üritus toimub juba 12. märtsil kell 18. Siis külastatakse EAÕK Püha Siimeoni ja naisprohvet Hanna kirikut Ahtri 7. Kirikus toimub pärastõhtune teenistus, mille järel tutvustatakse õigeusu maailma.
Projektijuht on Tartu ülikooli magistrant Age Ploom, järgmine ekskursioon on kavas aprillis. Info pannakse üles Eesti Kirikute Nõukogu kodulehele www.ekn.ee.

Häid filme argielust
14.–21. märtsini Tartus toimuv maailmafilmi festival pakub võimalust kõrgetasemeliste dokumentaalfilmide kaudu saada aimu sellest, kuidas meie aja ühiskondlikud probleemid peegelduvad inimsaatustes. Festivali kodulehelt www.worldfilm.ee võib lugeda lühikirjeldusi linastumisele tulevate filmide kohta, mis räägivad tavaliste või ka veidi iseäralike inimeste elust nii Eestis kui kaugetes eksootilistes maades. Üsna paljud filmid puudutavad ka usuelu.

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)