Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

18.02.2015 | | Rubriik: Uudised

Maarjamäe memoriaal uueneb
Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks aastaks 2018 rajatakse Maarjamäele kommunismiohvrite memoriaal koos ohvitseride mälestusmärgiga. Vastava otsuse langetas valitsus 29. jaanuaril. Memoriaali aluseks saab varasemalt kultuuriministeeriumi ja Eesti Arhitektide Liidu koostöös korraldatud ideekonkursi žürii poolehoiu pälvinud Koit Liivoja kavand «Mälutulbad».
Nimetatud kavand sekkub žürii hinnangul olemasolevasse kompleksi delikaatselt, korrastab olemasoleva maamärgi, tekitades sellele mõjuva jätku või lõpetuse – kõik sõdades hukkunud ja kannatanud inimesed on ühtviisi ohvrid.

orissaare tamm copyHääletagem Orissaare tamme poolt
MTÜ Arboristide Koda Heiki Hanso eestvedamisel on esitanud Euroopa puu kandidaadiks keset Orissaare jalgpallistaadionit kasvava 150aastase tamme (fotol). Konkursi korraldaja Rob McBride, kes ise tamme vaatamas käis, ei suutnud oma silmi uskuda, kui nägi puud keset staadioni kasvamas. «Ma ei tea maailmas ühtegi teist sellist juhtumit,» sõnas ta.
Konkursi eesmärk on juhtida tähelepanu huvitavatele vanadele puudele kui olulisele looduslikule ja kultuurilisele rikkusele, mida peaksime hindama ja kaitsma. Sealjuures ei ole oluline puu ilu, suurus ega vanus, vaid tema lugu ja seotus inimestega. Hääletada saab kuu lõpuni internetiaadressil www.treeoftheyear.org. Tiitli võitja tehakse pidulikult teatavaks 22. aprillil Brüsselis.

Tunnustus Lootuse Külale
Eesti Karskusliit valis 2014. aasta tegijaks sotsiaalselt vähekaitstud ja probleemsete inimeste alkoholi- ja narkosõltuvusest võõrutamise ja rehabiliteerimisega ning tavaühiskonda naasmisel abistamisega tegeleva Lootuse Küla, mis rajati 2000. aastal Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku piiskopi Märt Vähi juhtimisel.
Võõrutus- ja rehabilitatsiooniprogramm kestab umbes aasta ja koosneb õppetööst, kodustest ülesannetest, kohustustest, vastutusest, suhtlemisest, tööteraapiast ja osalemisest küla eluks vajalikes töödes.

Seadus on ju antud Moosese kaudu, arm ja tõde aga tulnud Jeesuse Kristuse kaudu. (Jh 1:17)