Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

21.01.2015 | | Rubriik: Uudised

Vestlusringis raamatukogus
Sangaste koguduse diakoonia- ja vestlusringi grupp saab kokku kord kuus Keeni raamatukogus. Need on Keeni küla inimesed, kes leiavad aega vestelda piibliteemadel.
«Raadio 7 raamatu «Sõna tänaseks päevaks» abil oleme valinud teemadeks igati elulised mõtted, mis puudutavad meid kõiki,» selgitab vestlusringi eestvedaja Riina Pill. «Kuidas elada ja olla rahul? Elus tekivad konfliktid ja probleemid, ka mõtetes ei leia me rahu. Algavad otsingud, võimalusi on palju. Seda võin küll kinnitada, et alati jääb võitjaks rõõm ja rahu, leitakse teoreetiline lahendus. Tihtipeale on meis küsimusi, millele pole kohe vastust.»
Vestlusringi eesmärgiks on lihtsas keeles lahti rääkida Piiblis toodud mõtted, igaüks võib lisada oma kogemused ja elutarkuse. Niimoodi otsitakse Jumala sõnast tuge, kindlust ja ollakse üksteisele toeks. Jagades oma kogemusi suudetakse hoida tasakaalu endas ja enda ümber.
Vähesel määral on toetatud neid, kes abi vajavad. «Palume Jumala õnnistust, et võiksime seda rohkem teha,» ütleb Riina Pill ja toob tänu Sangaste koguduse sõpruskogudusele Bømlole Norrast, kes vestlusringi tegevust toetab.

Paenurm Mari_aug2009 copyMari Paenurm valiti peanõustajaks
EELK Perekeskuse välja kuulutatud konkursile peanõustaja ametikohale laekus kuus avaldust. Valituks osutus Mari Paenurm (fotol), kes alustas tööd uuel ametikohal juba sel nädalal. Vaimulike konverentsil juhtis ta mõlemal päeval pereteemalist töötuba.
EELK peretöö koordinaatori Pia Ruotsala selgitusel jätkavad peale peanõustaja tegevust ka kuus vabatahtlikku perenõustajat. Nende vastuvõtule Tallinnas saab registreerida interneti teel perekeskuse kodulehel www.perekeskus.eu. Perekeskuse juhatajana kinnitab Ruotsala, et keskuse tööd vajatakse. 2014. aastal külastas keskust üle 500 abivajaja, alanud aastal soovitakse tema sõnul jõuda veel rohkemateni. «Omalt poolt oleme püüdnud julgustada inimesi otsima abi ja palvetuge kogudusest,» rõhutab Pia Ruotsala, lisades, et perekeskus on tänulik koguduse vaimulikele, kes on neile kliente suunanud.

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)