Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

07.01.2015 | | Rubriik: Uudised

mäkinenSoome kiriku peapiiskopi sünnipäev
Peapiiskop Kari Mäkinen (pildil) sai 5. detsembril 60 aastat vanaks. Teoloogiadoktor Mäkinen valiti peapiiskopiks 2010. aastal, enne seda oli ta Turu piiskop. Sünnipäevaintervjuus ajalehele Helsingin Sanomat leidis Mäkinen, et eksivad need, kelle arvates on kirik kriisis. Tema väitel pole luteri kirikut kunagi iseloomustanud ühetaolisus, vaid «diskussioon ja loovad lahkhelid».
Soome luteri kirikust lahkus mullu üle 70 000 liikme. Viimase suurema lahkumislaine kutsus esile Mäkise toetusavaldus homoseksuaalsete paaride abiellumist võimaldavale seadusele.

Saksa kirik sallimatuse vastu
Saksa kirikutegelased kritiseerivad riigis viimastel kuudel populaarsust võitvat rahvaliikumist, mis kutsub üles vastu astuma «õhtumaa islamiseerimisele». Oma uusaastapöördumistes kutsusid nii Saksamaa Evangeelse Kiriku nõukogu esimees Heinrich Bedford-Strohm kui Kölni ja Aacheni katoliku piiskopid üles avaldama tuge ja solidaarsust riiki saabunud pagulastele.
Dresdenis nelja kuu eest alguse saanud islamismivastased meeleavaldused on nüüdseks levinud üle kogu Saksamaa. Kriitikute arvates ei ole aga jutud islamiäärmusluse ohust tõsiseltvõetavad, vaid nende taga on eelarvamused sisserändajate suhtes.

Ameeriklased jõuludest
Suurem osa USA elanikest usub, et Piiblis kirjeldatud jõulusündmused peegeldavad ajaloolist tõde, näitavad Pew Research Centeri uuringutulemused.
Umbes kolmveerand ameeriklastest usub, et Jeesus sündis neitsist, et ingel kuulutas karjastele tema sündi ning et tähe juhatusel Jeesust vaatama tulnud idamaa targad tõid talle kulda, viirukit ja mürri. Neli viiendikku usub, et Jeesus asetati pärast sündimist sõime.

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)