Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

26.11.2014 | | Rubriik: Uudised

Võitjad selgunud
Viljandi Jaani kogudus korraldas sel sügisel viiendat korda frantsiskusepäevale pühendatud omaloominguliste laulude konkursi «Päikeselaul».
Neljas kategoorias võistles 31 laulu 34 autorilt, mis on osalejate arvult seni suurim. Lõppkontserdile jõudsid parimatest paremad, võib kinnitada laste ja noorte omaloomingulisi laule hinnanud žürii esimees Mart Jaanson.
Vanuserühma võitjad on Karl-Vahur Vingisaar, Katrina Merily Reimand, Adena Anton ja Tauri Prigo. Püha Franciscuse preemia pälvis Kaja Rusi lauluga «Usu endasse», peavõidu vääriliseks tunnistati laul «Elumarjad». Laulu sõnad on kirjutanud Marleen Kuusik, viisi autor on Katrina Merily Reimand.
Konkursi lõppkontsert on salvestatud ning seda saab peatselt vaadata ja kuulata internetist leheküljelt www. youtube.com, kinnitab konkurssi korraldanud Mirjam Tiitus.

Hanila_k_porandHanilas tööd jätkub
Pärast XIII sajandil ehitatud Hanila Pauluse kiriku suvist pidupäeva, kui pühitseti pikihoone põrand, roosaken ja lühtrid, võib kinnitada, et tööd on veel hulga. 1970ndatest tühjalt seisnud kirik langes rüüstamise ohvriks.
1709. aastast pärit, oletatavasti Friedrich Weissi barokse altariseina ja kantsli (fotol) detaile oli viidud varaste kartuses ära ja toodi mõne aasta eest kirikusse tagasi, sealhulgas Pauluse kuju. Nüüd on Pauluse kuju ja muud detailid oma õigele kohale asetatud, kantslile on tehtud värviparandusi.
Jupphaaval tassiti kahjuks laiali kiriku orel, nii et koguduse mure on saada endale kuskilt pill, mis võiks olla ka varem kasutuses olnu. Jätkuvalt tekitab probleemi kirikus valitsev liigniiskus ja sellest põhjustatud vetika vohamine.

Kristus ütleb: Tulge minu juurde kõik, kes olete vaevatud ja koormatud, ja mina annan teile hingamise! (Mt 11:28)