Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

01.10.2014 | | Rubriik: Uudised

Rapla_kirikKiriku aastapäev tulekul
1899. aastal hakati Raplas õpetaja Carl Eduard Malmi eestvõttel ehitama uut kirikut, mis pühitseti kaks aastat hiljem.
Sel pühapäeval tähistabki kogudus praeguse kiriku 113. aastapäeva. Jumalateenistus on tavapäraselt keskpäeval, jutlustama on palutud külalisõpetaja Tanel Ots, kes peale teenimise Jüri koguduses töötab kap­lanina Tallinna diakooniahaiglas. Jumalateenistusele järgneb koosviibimine pastoraadis, kus külaline kõneleb surijate hingehoiust. Kokkusaamisega märgitakse ühtlasi rahvusvahelist hospiitsipäeva.
Kahe torniga Rapla kirik (fotol) on üks suuremaid väikelinna kirikuid ja stiilipuhtamaid uusromaani stiili järgivaid ehitisi Eestis.

Algavad noortepäevad
Tartu Pauluse koguduses peetakse sel nädalavahetusel noortepäevi, mille käigus võõrustatakse kristlasi kõikjalt Eestist. Päevad algavad iganädalase noorteõhtuga reedel kell 19 ja lõpevad pühapäeval jumalateenistusega.
Laupäeval käiakse Raadi surnuaial ja õhtul saadakse osa Papibändi kontserdist, kus tuntud Tartu ja Tartumaa vaimulikud mängivad üheskoos kristlikku muusikat. Päevade tutvustuseks öeldakse, et noored saavad nautida üksteise seltskonda, tunda kristlikku osadust, tänada Jumalat kõige tema armu eest.

Isa Andreas on tagasi Värskas
Saaremaal sündinud, aga kaheksa aastat Värskas preestrina töötanud isa Andreas Põld naasis pärast kümneaastast tööperioodi Kuressaare Püha Nikolai kiriku ülempreestrina Kagu-Eestisse. «Metropoliit vajas Värskasse kogemustega preestrit ja et Saaremaal on elu üsna stabiilne, saab noorem preester siin ilusti hakkama,» ütles vaimulik Saarte Häälele. Saaremaa õigeusukogudusi on asunud teenima preester Roland Tõnisson.
Värska kogudust teeninud Sakarias Leppik on taas pealinnas ja teenib teise preestrina Tallinna Issandamuutmise kirikus.

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)