Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

17.09.2014 | | Rubriik: Uudised

Hageri palvemaja aastapäev
Aastapäeva tähistamise juhatab sisse laupäeval, 20. septembril kell 18 algav palvetund, kus mängib koguduse pasunakoor.
Pühapäeval, 21. septembril peetakse Hageri palvemaja 196. aastapäeva. Kell 10 peab palvemajas piiblitunni Urmas Oras, Tartu praostkonna vaimulik. Kell 12 on kirikus armulauaga jumalateenistus, jutlustab Urmas Oras. Muusikaga teenivad kaasa Joel Ots (metsasarv) ja Mai Mänd (orel). Kell 15 jätkub palvemajas aastapäevakoosolek, kus mängib koguduse pasunakoor ning laulavad koguduse segakoor ja kammerkoor Lambertus.

Infotund perekeskuses
EELK perekeskus, mida juhatab Pia Ruotsala, on töötanud üheksa kuud. Kõige rohkem on perekeskuses poole pöördutud laste halva käitumise pärast, aga ka paarisuhte probleemide tõttu, samuti perevägivalla või depressiooni murega.
24. septembril kell 15 kutsutakse huvilisi infotundi, mis toimub aadressil Endla 59 (Tallinn). Infotunnis antakse ülevaade perekeskuse tegevusest, tutvustatakse meeskonnaliikmeid ning lähituleviku plaane. Võimalus on kuulata kolme teemakohast ettekannet.
Lii Lilleoja teeb ettekande teemal «Lasteaialapse häiriva käitumise erinevad põhjused». Pille Kolosov räägib sellest, kust tuleb koolistress ja kuidas sellega toime tulla. Anneli Nuutinen tutvustab hingehoiuteraapiat.

Koorikontserdid Virumaal
EELK koorijuhtide ja organistide segakoor KOSK annab laupäeval, 27. septembril kell 15 kontserdi «Rännates läbi Euroopa kirikute» Kunda kirikus ning kell 17 Rakvere kirikus.
Koor on tegutsenud 32 aastat. Alustas tegevust 1982. aastal sisuliselt projektkoorina, tulles kokku kaks korda aastas Eestimaa eri paikades. Peadirigent 1992. aastani oli Hella Tedder. Koori ees on peadirigentidena olnud Marika Kahar, Ene Üleoja, Heli Jürgenson ja Riho Ridbeck, külalisdirigendiks Jan-Jürgen Wasmuth. Kooris laulavad koguduste organistid, koorijuhid, koorilauljad ja vaimulikud.

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)