Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühidalt

22.03.2023 | | Rubriik: Uudised

Helsingi ülikool valis audoktoreid 

20. märtsil andis Helsingi ülikool teada sel aastal audoktoriks promoveeritavad. Tänavu saavad honoris causa tiitli 30 silmapaistvat isikut. Teoloogiateaduskond valis tiitli vääriliseks Tartu ülikooli õppejõu, kirikuajaloo professori Riho Altnurme (fotol). Riho Altnurme on ekspert Eesti kirikuajaloo alal ja teinud koostööd Soome kirikuloolastega üle 25 aasta. 

Riho Altnurme kaitses Tartu ülikoolis 1997 magistritöö, aastal 2000 doktoritöö teemal „Eesti Evangeeliumi Luteriusu Kirik ja Nõukogude riik 1944–1949“. Aastast 2003 on Riho Altnurme usuteaduskonna nõukogu liige.

Promoveerimine Helsingis toimub 9. juunil. Sealses ülikoolis on 11 teaduskonda ja ülikool kannab praegust nime pärast riigi iseseisvumist 1917. aastal. Ülikooli eelkäija on 1640. aastal avatud Turu Akadeemia.

Vennastekogudus pidas sinodit

Tallinna Endla tänava palvemajja kogunesid 18. märtsil vennastekoguduse liikmed, et vaadata tagasi möödunud aastale ja teha plaane käesolevaks. Eestseisuse liikme Agu Kaljuste sõnul tegutseb vennastekogudus regulaarselt ja sinodil kokkuvõtteid tehes märgiti, et kuigi mõni eakas liige igavikku lahkus, on liikmete arv stabiilne ja pigem positiivne. 

Igal aastal oodatud suvepäev toimub ka sel aastal, täpsemalt 10. juunil Urvastes. Ettekande on seal lubanud pidada Kristjan Luhamets, piiblitunni Aare Kimmel ja muusikaga on lubanud rõõmustada Nõo koguduse meesansambel. 

Sinodil kõneldi ka vennastekogudusele kuuluvatest hoonetest, remonditud on Nissi palvemaja katust ja töö jätkub sel aastal. Vennastekoguduse peavanemana jätkab tööd Eenok Haamer. Fotol on Agu Kaljuste ja Eenok Haamer, foto on teinud Veiko Ilus.

Püha, püha, püha on vägede Issand! Kõik maailm on täis tema au! (Js 6:3)