Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühidalt

03.08.2022 | | Rubriik: Uudised

Villem Reimani pärandist on taas üks osa kaante vahel

28. juulil toimus Kolga-Jaanis Villem Reimani Kolleegiumi ja kohaliku rahvaraamatukogu ühisel korraldusel teemapäev, millega tähistati Villem Reimani Kolleegiumi 20. aastapäeva ja 130 aasta möödumist Kolga-Jaani koguduse raamatukogu moodustamisest. 

Lisaks kõnekoosolekule ja kiriklikule osale esitles Villem Reimani Kolleegiumi esimees praost Ants Tooming uut teost, Villem Reimani (1861–1917) artiklite kogu „Rahvavalgustaja“. Tegemist on järjega aastatel 2010–2017 välja antud raamatule Reimani pärandiga – Reimani kirjavahetus Jakob Hurdaga, „Ajaloo veskid“, „Kultuuriloolised pildid“, „Kodused kõned“ ja kirjavahetus Jaan Tõnissoniga. „Rahvavalgustaja“ on laadilt lüürilisem. See sisaldab artikleid eesti keelest ja kirjandusest, mõne eesti kultuuri jaoks olulise isiku eluloo või nekroloogi ning aastal 1913 ilmunud ajaloolis-poliitilise ülevaate eestlaste ja baltisakslaste suhetest.

Kadrina kiriku akent ilustavad pühapäevakooli laste tööd

Kui juba möödunud jõulude ajal joonistasid Kadrina koguduse pühapäevakooli lapsed piibliteemalisi klaasipilte, siis alles nüüd kesksuvel said need paigutatud kiriku suure akna ruutude kaunistuseks. Õpetaja Meelis-Lauri Erikson kommenteerib, et pühakoja aknad näevad väsinud välja, aga hetkel puudub rahaline võimalus nende värskendamiseks. Ka idee tellida kaunistuseks värvilised vitraažid ei sobi samal põhjusel. 

„Keegi hankis sobivad klaasiruudud. Ostsin värvid ja pidasin kirikuvitraažidest pühapäevakoolis ka temaatilise miniloengu. Tulemuseks on väga kihvtid tööd. Nüüd näeb meie kiriku aken kuidagi oluliselt rõõmsam välja,“ räägib õp Erikson.  

Käige nagu valguse lapsed – sest valguse vili on ju igasuguses headuses ja õiguses ja tões. (Ef 5:8b,9)