Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühidalt

12.10.2011 | | Rubriik: Uudised

 Uuele avatud
Kanada Vancouveri kogudus on kutsunud 1. advendist pooleks aastaks enda juurde teenima Viimsi koguduse õpetaja Mikk Leedjärve (fotol). Mingeid ootusi noorel õpetajal teenimisega kaugel maal ei ole. «Ma ei tea, mis täpselt mind ees ootab, olen kõigele avatud. Lähen ja teenin neid eestlasi, kes seal elavad,» ütleb Leedjärv.
Kindlasti pakub eemalolek vaheldust ja loodetavasti rohkem aega enda jaoks. Kes vaimulikest vahepeal Viimsi kogudust teenima hakkab, on lahtine.

 Kirik sai puhtamaks
Tartus Peetri kirikus oli pesupäev. Kohale sõitsid töömehed soodapritsitööde autoga ja algas kirikupesu. Peseva firma juhatuse liige Kalle Kabanen ütles, et sõidab iga päev kirikust mööda ja ehitustööd vaadates tekkis mõte omalt poolt midagi kirikurahva hüvanguks teha. «Võib-olla on siis inimestel rõõmsam kirikusse siseneda,» ütles Kabanen.
Nii pesti erilisel tehnoloogial soodaga maha peaukse ette kirikuseinale kogunenud mustus. Tehtud töö on kogudusele kingituseks. Kindlasti peab oma hinnangu tehtule andma muinsuskaitse. Soodapesust saab lugeda firma kodulehelt www.sbb.ee .
Ingeri kirikus töötavad Soome misjonärid said kokku
Narvas said kokku Soome Luterliku Evangeeliumiühenduse (SLEY) Venemaa töötegijad. SLEY misjonärid töötavad Venemaal Peterburi ja Siberis Krasnojarski ümbruses. Kokkusaamisi on kaks korda aastas.
Pasi Hujanen ja Ville Melanen on pidanud hulga aastaid soomekeelseid jumalateenistusi Narvas. Mõlemad pastorid alustasid oma tööd Puškini koguduses, mis on Narva koguduse sõpruskogudus. SLEY misjonäridest tuntuim nii Eestis kui Ingerimaal on Arvo Survo, kes samuti osales Narvas peetud kokkusaamisel, vahendab Eesti Kirikule Ville Melanen SLEYst.

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)