Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühidalt

21.09.2011 | | Rubriik: Uudised

 Vastupanuvõitluse päev Pärnus
Homme, 22. septembril tähistatakse vastupanuvõitluse päeva Pärnus. MTÜ Konstantin Pätsi Muuseumi korraldusel avatakse kell 14.30 perekond Pätsi endisel kodumajal Riia tänav 273 mälestustahvel, millega meenutatakse, et sellesse hoonesse rajas oma perele 1891. aastal kodu Jakob Päts. Siin kasvasid mõjukateks ühiskonnategelasteks Pätside pere viis last, kellest Konstantin Pätsist sai Eesti esimene president.
Kell 16 toimub Eliisabeti kirikus (fotol) Eesti riigivanemate mälestusteenistus. Teenivad peapiiskop Andres Põder, praost Enn Auksmann ja diakon Rando Lillepa. Kõneleb MTÜ Konstantin Pätsi Muuseumi esimees Trivimi Velliste. 
Vastupanuvõitluse päeva riikliku tähtpäevana tähistatakse Eestis 2007. aastast.
Tartu Jaanis peeti «Tornimuusika» viimane kontsert
Seoses publikumenuga ning soodsa ilmaga otsustati Tartu Ülikooli-Jaani kirikus (fotol) jätkata algselt juulist augustini planeeritud kontserdisarjaga «Tornimuusika». Viimane kontsert toimus eelmisel teisipäeval, mil viiekümnele kirikulisele – ohutustehniliselt pole lubatud orelirõdule rohkem inimesi – musitseerisid Meelika Hainsoo ja Mall Ney.  Sarja korraldaja, koguduse juhatuse esimees Juhani Jaeger ei tea, kas jätkatakse tuleval suvel.
 Homseni soodushinnaga
Kuni homseni, 22. septembrini saab Tartu ülikooli usuteaduskonna 20. aastapäeva üritustele, mis toimuvad ülikoolilinnas 6.–8. oktoobrini, registreeruda soodushinnaga, kümme eurot. Hiljem maksab aastapäevast osavõtt 15 eurot. Päevadele on teretulnud nii vilistlased, üliõpilased ja õppejõud kui ka kõik, kes peavad ennast usuteaduskonnaga seotuks.
Üksikasjalikum informatsioon on kättesaadav usuteaduskonna kodulehelt http://www.us.ut.ee , samas on võimalik ka ennast üritusele registreerida. 

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)