Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühidalt

14.09.2011 | | Rubriik: Uudised


Rakveres alustab leinagrupp

Rakvere Kolmainu koguduse juures alustab 3. oktoobrist kooskäimist leinagrupp neile täiskasvanuile, kes on hiljuti kaotanud oma lähedase. Kokkusaamised toimuvad koguduse noortemajas ja kestavad kuni detsembri keskpaigani. Projekti ühe eestvedaja, Viru praostkonna diakooniatöö koordinaatori Tiiu Kadariku sõnul on varasema töö kogemused positiivsed ning grupp tegutseb eneseabi põhimõtetel.
Täpsema info leiate Rakvere Kolmainu koguduse kodulehelt www.kolmainu.ee .  

Õigeusu pühakojad raamatus

Täna kell 14 esitletakse NO99 teatris Jaanus Plaadi ja Arne Maasiku vastvalminud raamatut «Õigeusu kirikud, kloostrid ja kabelid Eestis». Fotoalbum annab põhjalikes kommentaarides ülevaate ehitistest (ka tsässonatest) ning tutvustab 178 pühakoja ehituskultuuri, arhitektuuri ja koguduste ajalugu. Eraldi peatükk on pühendatud Setomaa usuelule, kirikutele ja tsässonatele. Tekstid on kirjutanud EKA professor Jaanus Plaat ning kunstialaloolane Aleksandr Pantelejev. Fotod aastaist 2007–2011 on teinud arhitektuurifotograaf Arne Maasik.
Tallinnas peeti õigusalast konverentsi
7.–8. septembrini peeti Tallinnas konverentsi «Restoratiivne õigus ohvri perspektiivis». Konverentsi kok­­ku­kutsujaks oli Balti kriminaalpreventsiooni ja sotsiaalse rehabilitatsiooni instituut. Restoratiivne ehk taastav õigus lähtub vajadusest lahendada ühiskonnas ja inimsuhetes tekkinud konflikte täiendavaid kahjustusi tekitamata, juhindudes ka lepitamise ja hüvitamise põhimõtteist. Tallinnas keskenduti kuriteoohvrite vajaduste arvestamisele, esinejaiks olid oma ala silmapaistvad teoreetikud ja praktikud Eestist, Belgiast, Saksamaalt ja Ungarist.

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)