Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühidalt

07.09.2011 | | Rubriik: Uudised

 Soome peapiiskop Eestis
Nädalavahetusel tegi eraviisilise visiidi Eestisse Soome luterliku kiriku peapiiskop Kari Mäkinen (fotol) koos abikaasaga. Ta kohtus meie peapiiskopi Andres Põderiga, et arutada koostöövõimalusi Soome ja Eesti luterlike kirikute vahel. Samuti võeti luubi alla rahvusvahelised küsimused, mis on hõimukirikutel ühised seoses samadesse rahvusvahelistesse kiriklikesse organisatsioonidesse kuulumisega.
Peapiiskop Kari Mäkinen võttis osa ka jumalateenistusest Tallinna Jaani kirikus, kus ta esines tervitusega.
Tartu Maarja kiriku juurde­ehitist asuti lammutama
Tegemist on ajaloolisele pühakojale 1962. aastal külge ehitatud kõrvalhoonega, mille tellis toonane omanik Eesti põllumajanduse akadeemia. Võõrandatud kirikus asusid kõrgkooli võimla, maadlus- ja võimlemissaal ning inventariruumid.
Eelmisel suvel kirikunoorte päevade ajal asus hoones ürituse staap ja ööbisid vabatahtlikud, mille tarvis kogudus ehitas välja vajalikud pesuruumid. 
Kiriku kõrvalhoone lammutamise järel taastatakse Maarja kiriku aken, mis oli praeguse kõrvalhoonesse viiva ukse kohal. Hoonest vabanevale krundile plaanib linn rajada lasteaia. 
 Teekäija pakub lugemist
Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liidu ajakirja Teekäija uus number pakub mõnusaid suvemeenutusi ja südamlikke perelugusid, asjalikke infonuppe ja olulisi eelteateid ning aitab turgutada oma lugejaskonna sidet Jumalaga. Muu hulgas saame teada, et Pähklimäe puhkekeskuses avati kiigeplats, kuidas sujus misjoninädal Lääne-Virumaal ja Setomaal ning kuidas peeti Palupera palvemajas viimane jumalateenistus.
Artiklis «Ma kasvasin koos sakslastega» kirjeldab Erki Tamm, kuidas ta lapsena Kiviõli koguduses suhtles sealsete saksa rahvusest koguduseliikmetega.

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)