Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühidalt

15.06.2011 | | Rubriik: Uudised

Ristikirik kaasaja Eestis
Eesti Kirikute Nõukogu ja kõrgem usuteaduslik seminar korraldavad 16. juunil kell 10 Tartus, Annemõisa 8 konverentsi «Kristlus ja Maarjamaa», mille eesmärgiks on anda mõtlemisainet kaasaja Eesti inimeste vaimulaadist ja sellest, kuidas õpetada kristlikku usku Eestimaal tänapäevastes tingimustes.
Osalema oodatakse tegevvaimulikke, teoloogia- ja sotsioloogiatudengeid ning teolooge ja sotsiolooge.
Ettekande peavad Andrus Saar, piiskop Eelija, Olga Schihalejev, Lea Altnurme ja Ain Riistan.
 Laudate Dominumi sünnipäevakontsert CD-plaadil
Pühapäeval, 12. juunil esitleti Tallinna piiskoplikus toomkirikus pärast missat koguduse koori Laudate Dominum sünnipäevakontserdi salvestusega CD-plaati. Salvestus toimus koori 20. tegutsemisaastat tähistaval kontserdil 6. märtsil.
Juubelikontserdi koori juhatasid selle asutaja ja juhataja esimesel kümnendil Anne-Mai Salumäe (fotol) ning viimasel kümnel aastal koori juhatanud Veljo Reier. Kaasategevad olid organist Kadri Ploompuu, flöödil Külli Kelder ning solistidena astusid üles Ervin Lillepea ja Raili Jaanson. Koori ümmarguse aastapäeva puhul ühendasid oma jõu ja hääle suur hulk koori endisi ja praegusi lauljaid.
Boris Lee sai EELK tänukirja
Peapiiskop Andres Põder otsustas õp Tauno Toompuu ettepaneku alusel anda Boris Leele EELK tänukiri Rakvere Kolmainu koguduse töö toetamise eest.
14aastaselt Eestist põgenenud ja praegu kõrges eas Austraalias elav Boris Lee on läbi aastate toetanud oma sünnilinna Rakvere kogudust.
Hiljuti kinkis ta kogudusele kiriku vastas Pikk tänav 30 paikneva maja. Kogudus plaanib jätta hoone jätkuvalt renditulu teenima ega kavatse rendilepingut praeguste rentnikega lõpetada. Hoone on ehitatud Friedrich Modi projekti alusel nagu ka vastas asuv pastoraat.

Kõikide silmad ootavad Sind ja Sina annad neile nende roa omal ajal. (Ps 145:15)