Esileht » Uudis » Uudised »

Lühidalt

07.10.2009 | | Rubriik: Uudised

Õnnistati Patriarh Aleksius II väljak
Patriarh Aleksius II väljak asub Lasnamäel ehitamisel oleva õigeusu kiriku ees. Ehitustööde käigus rajati kommunikatsioonid, väljak kaeti betoonplaatidega ja kogu ala haljastati. Patriarh Aleksius II väljaku avamise jumalateenistuse viis läbi Tallinna ja kogu Eesti metropoliit Kornelius, tseremoonial osalesid Tallinna linnapea Edgar Savisaar, Moskva linnavalitsuse delegatsioon linnapea esimese asetäitja Pjotor Birjukovi juhtimisel, Vene Õigeusu Kiriku Istrinski peapiiskop Arseni ja teised kõrged ametnikud.


Paide kiriku tornikiiver uueneb

Paide Püha Risti kirikus jätkuvad tornikiivri taastamistööd, linnavalitsus on eraldanud vastava ehitusloa ja konkursi korras leitud ehitajatega on tööde mahus ja maksumuses kokku lepitud. Objekti rahastamine on sattunud löögi alla, sest kirikule mõeldud sihtannetus oli planeeritud katta laenuga, mille riik siiski keelas, nii nagu see hulga kohalike omavalitsustega on juhtunud.
Praegu tööd käivad ja sobivate ilmaolude korral loodetakse vaskne tornikiiver jõuluks taastada.

Inimesepildist erinevates religioonides
Tartu ülikoolis toimus rahvusvaheline sümpoosion «Inimesepilt erinevates religioonides». TÜ usuteaduskonna, Saksamaa Religiooniloo Seltsi, Eesti Akadeemilise Orientaalseltsi ja Akadeemilise Teoloogiaseltsi VIII ühissümpoosion, kus arutleti ka sellest, kuidas sündis erinevais religioonides esimene inimene, oli muu hulgas pühendatud Uku Masingu ja Arthur Võõbuse 100. ning Johann Calvini 500. sünniaastapäevale. Sõna said Otto Kaiser ja Rüdiger Schmitt Saksamaalt ning hulk as­sürio­looge, etnolooge, politolooge, orientaliste ja teolooge Eestist.

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)