Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühidalt

25.05.2011 | | Rubriik: Uudised

 EELK ühendmeeskond osaleb Rakvere ööjooksul
Eesti Ööjooksude sarjas koguneb spordihuviline rahvas 10. juuni õhtul Rakverre, kus toimuvad ka linnapäevad. Jooksus saavad distantsile minna nii üksiküritajad kui mees- ja sõpruskonnad. EELK on pannud välja 30-liik­­melise meeskonna, mille liikmed võtavad jalge alla eri pikkusega distantsid.
Vaimulikest asuvad starti õpetajad Anti Toplaan Kuressaarest, Avo Kiir Iisakust; Rene Alberi Avinurmest ja Tauno Toompuu Rakverest, kes kõik lähevad 21kilomeetrisele poolmaratonile.
Tauno Toompuu ütles Eesti Kirikule, et võrreldes teiste vaimulikega ongi ehk tema sportlik vorm kõige tagasihoidlikum. Mees on käinud aastaid ujumas ja nüüd püüab lisaks sellele vähemalt kolmel korral nädalas jooksuraja jalge alla võtta.
 Tartu Maarja kirik saab häid ideid
Järgmisel kolmapäeval lõpeb Tartu Maarja kiriku sisearhitektuuri ideede konkurss. See kuulutati välja aasta algul ning hankemenetluse dokumentide saamiseks registreerunud bürood ja eraisikud saadavad omapoolsed arhitektuurilised lahendusideed 1. juuniks.
Komisjon vaatab need läbi ning jaanipäevaks selgitatakse välja konkursi võitja ideekavand, millest saab ka edaspidise põhiprojekti alus.
Maarja kirik taastatakse muinsuskaitseliste eritingimuste alusel, taastada tuleb torn ja kiriku endisaegne välisilme. Sakraalne sisearhitektuur on saanud vabamad käed ning kogudus loodab, et kirikusse tekivad ruumid nii jumalateenistuste, talituste kui ka muu sobiva tegevuse jaoks.
Ka praegu kasutatakse pühakoda, mille õiguslikuks omanikuks sai kogudus pärast pikka vaheperioodi alles 2009. aastal, soojal ajal kiriku ning kontserdipaigana. Maarja koguduses on üle 3000 ristitu, neist annetuse tasus möödunud aastal 388 liiget.

Vaata, sulle tuleb sinu kuningas, õiglane ja aitaja! (Sk 9:9)