Esileht » Uudis » Uudised »

Lühidalt

30.09.2009 | | Rubriik: Uudised

Eesti naistoimetajate ühenduse Hea Sõna auhinna pälvis Hille Karm


Ajakirjanik ja kirjanik Hille Karm (pildil): «Olen pigem ajakirjanik-aednik, mitte ajakirjanik-valvekoer.» Karm on Risti koguduse liige, tema isa Raoul Ok oli sama koguduse õpetaja aastail 1960–1981.
Hea Sõna auhinnaga soovitakse tunnustada Eestis silma paistnud kirjutajaid, kelle looming kannab positiivseid humanistlikke väärtusi vastukaaluks ühiskonnas levinud kõmuhimule ja meelelahutusele. Auhinda antakse välja kolmandat korda. Varem on selle saanud ajakirjanikud Margit Kilumets ja Madis Jürgen.

Muinsuskaitse all olevas Koeru kirikus peeti päästeõppust

Õppuse legendi järgi puhkes kirikus jumalateenistuse ajal tulekahju. Et õppus sarnaneks tegeliku olu­korraga, kogunesid kirikusse koguduseliikmed, keda «evakueeriti».
Päästjad harjutasid koostööd kirikuliikmetega ja päästetöö tegemist muinsuskaitse objektil. Õppuse ajal vett ei kasutatud. Järvamaa kirikutes ei ole varem päästeõppusi korraldatud.

Leeriõpik võib ilmuda veel sel aastal

Ristimise töörühma koosolekul tutvustas Jaak Aus valmiva leeriõpiku käsikirja, mis on antud keelelisse toimetusse ja vajab juurde pildimaterjali. Alanud on raamatu kujundamise protsess ning loodetavasti ilmub see veel käesoleval aastal.
Ilmselt saab raamat ka teise pealkirja, sest leeriõpik juba on olemas neljas erinevas köites. Peatselt valmiv õpik on mõeldud peaasjalikult noortele, sisaldades metoodilist materjali õpetaja jaoks ning vahetatavaid ja täiustatavaid töölehti. Trükise eest tasub konsistoorium.
Ristimise teema-aastate lõpuks on 1. advendiks plaanis paberkandjal välja anda ka ristimisteemaline kogumik, mis baseerub www.ristimine.ee materjalidel ja veel mõningatel allikatel.

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)