Esileht » Uudis » Uudised »

Lühidalt

09.02.2011 | | Rubriik: Uudised

 Kõmisev vasknõu täidetakse armastusega
Juuru koguduse õpetaja Tauno Kibur  (fotol) peab neljas kohalikus raamatukogus viiendat aastat piibli- ja palvetundi, sel aastal pealkirjaga «Usust, elust ja miskist muust». Religiooni põhiküsimusi käsitledes tehakse õpetaja sõnul ka lihtsamaid meditatsiooniharjutusi.
Nende käigus õpitakse kuulama eneses vaikust, et leida üles oma sisemine mina ja kokkupuude Jumalaga. See on oluline ratsionaalses, kõmisevaks vasknõuks muutunud maailmas (1Kr 13), kus inimene vajab endiselt armastust.
 Külalised Birskist
Tallinnas Endla tänava vennastekoguduse palvelas ja Lääne-Nigula koguduses jutlustas nädalavahetusel Ingeri kiriku Uurali praostkonna praost Juha Väliaho (fotol koos abikaasaga). Temaga koos olid abikaasa Anu, mari muusikud Anna Mišina ja Konstantin Zainetdinov ning Kaasani koguduse pastor Anatoli Pogasi. Järgnenud kokkusaamisel tutvustati misjonitööd praostkonnas. Misjonäridel on põhjust rõõmustada, sest näiteks Saranski mokša kogudusel on sel aastal 20. sünnipäev. Edasi sõidavad külalised Soome, Eestis on nad veel märtsi teisel nädalal.
Kogudus õpib lauluraamatu laule
Saanud innustust laulu- ja palveraamatu aastast, hakkas Tartu Peetri kogudus harjutama jumalateenistusel lauldavaid koraale. Koguduse organist Anneli Klaus ütleb, et laule tahetakse õppida terve aasta, et parandada koguduse laulu jumalateenistusel. Selleks kogunetakse tund aega enne jumalateenistust ja harjutatakse just neid laule, mis teenistusel kõlavad.
Kui esimene kord oli osalejaid vähe, siis organisti sõnul oli teisel korral tuba rahvast täis, ja kui info rohkem levib, on tulijaid kindlasti veel.

Vaata, sulle tuleb sinu kuningas, õiglane ja aitaja! (Sk 9:9)