Esileht » Uudis » Uudised »

Lühidalt

23.02.2011 | | Rubriik: Uudised

 Kaitseliitlased jumalateenistusel
Iseseisvuspäeva jumalateenistusele Urvaste kirikusse (fotol) on oodata kümmekonda kaitseliitlast Võru maleva Antsla üksikkompaniist, ütleb koguduse õpetaja Üllar Salumets. Kaitseliitlased toovad vabariigi aastapäeva puhul kirikusse oma lipu ja on jumalateenistuse ajal auvalves.
Jumalateenistusel jutlustab koguduse õpetaja, teenistusele järgneb koosviibimine Urvaste pastoraadis.
Õpitoas tehakse nukutuba
Liisa Murdvee juhendamisel on Tartu Jaani kirikus hoogu saanud õpitoad. Seni on valmistatud ingleid, jõuluehteid, piparkooke jm. Pühapäeval, 20. veebruaril oli õpituba taas avatud. Seekord oli teemaks nukutuba.
Nukutuba kujundatakse ja meisterdatakse paberist, magnetpaberist ja teistest materjalidest nagu tekstiilid, litrid jm. Osalejad saavad ise endale nukutoa meisterdada, kujundada sinna mööbli, vaibad, kardinad, pildid seintele ja kõike muud. Kujundite alusmaterjaliks on magnetpaber ja tänu sellele saab nukutuba hiljem kasutada plekktahvlil või külmkapil, kõiki elemente saab liigutada ja ümber paigutada.
 Ainulaadne kontserdisari
Narva kindluses ja Mäetaguse mõisas laulis möödunud pühapäeval ansambel Hortus Musicus ainulaadse tasuta kontserdisarja «Eesti metsa lugu» raames. Kontserdisarjaga tähistatakse rahvusvahelist metsa-aastat ning tutvustatakse meie metsade kujunemise lugu nii sõnas, pildis kui muusikas. Mõisaaegsest elust koos metsaga pajatab Samuel Golomb või Ott Sandrak.
Kontserdisari toimub RMK ja Eesti Kontserdi vahendusel ja jõuab aasta jooksul enam kui 30 Eestimaa paika. 26. veebruaril on kontsert Sagadi mõisas, 27. märtsil Rapla kultuurikeskuses.

Vaata, sulle tuleb sinu kuningas, õiglane ja aitaja! (Sk 9:9)