Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühidalt

30.03.2011 | | Rubriik: Uudised

 Autasu maavanemale
Lääne maavanemat Neeme Suurt (fotol) autasustati EELK Teeneteristi tunnustusmärgiga.
Neeme Suur pälvis tunnustuse koostöö ja abi eest, sh panuse eest Vormsi jt Läänemaal rannarootsi aladele jäävate kirikute vara tagastamisel.
«Õnnetust ja ebastabiilsust on praegu maailmas nii palju, et iga allikas, mis pakub kindlust ja stabiilsust, on kulda väärt,» ütles Suur Lihulas peapiiskop Andres Põderilt tunnustusmärki vastu võttes. «Kirik on üks turvatunde pakkuja.»
EKN toetas oikumeenilisi projekte
Eesti Kirikute Nõukogu töökoosolekul toetati 37 oikumeenilist projekti kogusummas 20 000 eurot.
Oikumeenilisele projektikonkursile esitatud projektidest vastas konkursi tingimustele 72, milles sooviti toetust kokku 108 544 euro ulatuses. Taotletud summa on üle viie korra suurem kirikute nõukogu projektifondist.
Toetust leidsid nii laste- ja noortetöö alased projektid kui ka muusika, hariduse, meedia, sotsiaaltöö ning oikumeenia valdkondadesse kuuluvad taotlused.
 Raamat Urvaste kihelkonnast
Ilmunud on Urvaste kihelkonna kohapärimuse kogumiku «Metsast leitud kirik / Mõtsast löütü kerik. Urvastõ kohapärimus».
«Metsast leitud kirik» on mahukas ülevaade Urvaste kihelkonna pärimuspaikadest ja neist kõneldud lugudest.
Paikade tähtsust, teket, nimesaamist jm illustreerib 544 uuemat ja vanemat pärimusteksti kirjandusmuuseumi kogudest. Kogumiku koostaja on Valdo Valper, toimetanud on selle Mall Hiiemäe.
Raamat sisaldab illustratsioone (kaasaegsed ja arhiivifotod, kaardid, joonistused arheoloogilistest leidudest jm). Kolmandik pärimustekstidest on võru keeles. 

Valmistage Issanda teed; vaata, Issand Jumal tuleb jõuliselt! (Js 40:3a,10a)