Esileht » Uudis » Uudised »

Lühidalt

08.12.2010 | | Rubriik: Uudised

Toomas Hendrik Ilves: kui me uusi sõnu ei kasuta, siis nad käiku ei lähe. <a href=www.president.ee" title="Toomas Hendrik Ilves: kui me uusi sõnu ei kasuta, siis nad käiku ei lähe. www.president.ee" />Presidendi sõnavõistlus on lõppenud
President Toomas Hendrik Ilvese väljakuulutatud sõnavõistlusel osales 593 inimest 2123 sõnaettepanekuga.
Sõnavõistluse ehk sõnause mõtteks oli riigi ja ühiskonnaga seotud uute mõistete parema väljendamisvõimaluse leidmine. Sobivaid vasteid otsiti 11 mõistele.
Sõnaus andis meile uuteks sõnadeks ka taristu (võõrsõna infrastruktuur kõrvale), toimeabi, penipaun ja tundetaip (ühendi emotsionaalne intelligentsus omasõnalise vastena). Sõnause üldvõitjaks tunnistati «taristu» esitaja Andres Valdre.
Tulemused ja pikem selgitus on kättesaadavad koduleheküljel www.sonavoistlus.ee , www.president.ee  ja www.eki.ee .
Perekonna jõuluõhtu jumalateenistus
18. detsembril kell 17 mängivad Püha Vaimu koguduse majas jõuluõhtul muusikali «Maailma väikseim jõulupuu» umbes kolmekümneaastased endised Tallinna Püha Vaimu koguduse pühapäevakooli õpilased ja laagrikeskuse Talu rajanud noored.
Kaasa teevad liikumisrühmas nende 2–9aastased lapsed.
Masahiro Kasuya muusikali on soomendanud Pertti Luumi. Eesti keelde tõlkis ja lavastas Sirje Kiivit, kelle sõnul saab seda materjali ka tulevikus kasutada.
«See sobib eelkõige algklasside või pere jõuluteenistuseks,» ütles Sirje Kiivit, kes on materjali ettevalmistamisega viimastel kuudel seotud olnud.
Kirikud Talvitaja sees
Eesti Päevalehe vahel ilmus eelmisel nädalal erileht Talvitaja, mis annab ülevaate jõuluaja sündmustest piirkonniti.
68-leheküljelises ajakirjas on ära toodud paikkonna kirikute tutvustus ja legendid, mis seotud nende ehitamisega.

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)