Esileht » Uudis » Uudised »

Lühidalt

12.10.2010 | | Rubriik: Uudised

Hageri Lambertuse kogudus võõrustas sõpru Soomest
Nilsiä koguduse 24-liikmeline grupp veetis Hageris pika pühapäeva. Koos peeti lõikustänupüha jumalateenistust (jutlustas kaplan Simo Korkalainen, laulis külalistest lauluansambel) ja veedeti meeleolukas koguduseõhtu.
Kahe koguduse vahelised sõprussuhted on 20aastased. Nilsiä, mis oli kodukoguduseks soome kuul­sale ilmikjutlustajale Paavo Ruot­salaisele, on Hageriga sarnane oma ajaloo poolest. Kui õpetaja Paul Saar 1990. aastal Soomest sõpru otsis, seadis ta eesmärgiks leida äratusliikumise taustaga kogudus. Toona oli Nilsiä koguduse õpetajaks Osmo Korkalainen, praeguse vaimuliku isa.
Leivaliit tähistas 13. üleriigilist leivanädalat
4.–10. oktoobrini väldanud teemanädal «Rukkileib meie laual» tõi üritusi üle Eesti ja päädis pühapäeval traditsioonilise lõikustänupüha jumalateenistusega, mis sel aastal toimus Suure-Jaanis ja Olustveres. Jumalateenistusel Suure-Jaani kirikus teenis õpetaja Kristi Sääsk ja sõna võttis leivanädala patroon Toomas Savi.
Leivanädala idee sai alguse 1998. aastal Halliste kiriku perepäeval, kus õpetaja Kalev Raave õnnistas ja jagas rahvale rukkileiba.
Koolitus kodulehe efektiivsest kasutusest
Koolituskeskuses Tallinnas Männiku tee 104 (III korrus) toimub 20. oktoobril algusega kl 10 koolitus «Kuidas kodulehte efektiivselt kasutada koguduse töös?», mis on mõeldud koguduse liidritele ja kommunikatsioonijuhtidele, kes soovivad parandada organisatsiooni tööd läbi interneti.
Väärtuslikuks muudavad selle praktilised näited ja harjutused, kuidas esitleda Jeesuse head sõnumit. Koolitab Margus Veisveer (EMK). Info tel 5625 0813.
EK

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)