Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühidalt

05.10.2010 | | Rubriik: Uudised

 Kontsert Väike-Maarja kiriku taastamiseks
Rahvusvahelisel muusikapäeval, 1. oktoobril, toimus Rakvere Kolmainu kirikus järjekordne heategevuskontsert, millest saadud tulu 2431 krooni läks Väike-Maarja kiriku (fotol) taastamiseks. Kammerkoor Solare Ene Üleoja ja Keio Soomelti dirigeerimisel esitas mitmekesist repertuaari.
Väike-Maarja koguduse juhatuse esimees Heli-Liivia Komp kinnitas, et kogudus on tänulik rahalise toetuse eest. Järgmine heategevuskontsert toimub 7. oktoobril Väike-Maarja kirikus, kui esinevad Kirsi Ranto ja Hessu Laaksonen Soomest.
Rapla Maarja-Magdaleena kirik sai 109aastaseks
Kogudus tähistas pühapäeval oma pühakoja sünnipäeva piduliku jumalateenistusega, millele järgnes leeritund ja koguduse juhatuse koosolek.
Teenistuse käigus seadis koguduse õpetaja Mihkel Kukk koguduse segakoori uueks dirigendiks Kaia Väljamäe, kuna eelmine, kümme aastat koori juhatanud Siiri Kalvik kolis Põlvasse. Jutluse pidas Viimsi Püha Jaakobi koguduse õpetaja Mikk Leedjärv, kes on oma juurtelt seotud Rapla kihelkonnaga. Leedjärve emapoolne vanaisa oli siin koorijuht ja organist, samuti alustas tema ema Raplas oma muusikuteed. Mikk Leedjärve isa vanavanaisa aga osales 109 aastat tagasi Rapla kiriku ehitamisel.
Külalisõpetajate registreerimine projektis «Tagasi kooli» on alanud
Vabariigi president ja sihtasutus Noored Kooli annab teada, et 18.–22. oktoobrini toimub taas «Tagasi kooli» nädal, millega kutsutakse koolidesse üle Eesti tundi andma ja kogemusi jagama külalisõpetajaid – tegusaid kodanikke, lastevanemaid, vilistlasi ja üliõpilasi.
Külalisõpetajate tunnid võimaldavad muuta koolielu mitmekesisemaks, vahendades õpilastele praktilisi teadmisi ja kogemusi erinevatest eluvaldkondadest, kinnitavad teemanädala korraldajad, tuginedes eelmiste aastate positiivsele tagasisidele nii õpetajatelt kui õpilastelt. See üleskutse võiks puudutada ka teolooge ja tegevvaimulikke!

Vaata, sulle tuleb sinu kuningas, õiglane ja aitaja! (Sk 9:9)